Dodaj ogłoszenie o pracy


Kurier dostarczy wszystko?

Ekspresowy transport komponentów do Francji i USA, natychmiastowe dostarczenie leków onkologicznych do Oslo, przewiezienie 10 ton bielizny z Chin – to wybrane zlecenia TNT Express z zaledwie czterech dni.

Potrzeby bywają bardzo specyficzne – poniżej wybrane zlecenia, zrealizowane w ciągu zaledwie czterech dni przez strukturę Special Services polskiego oddziału TNT Express:

Komponenty dla przemysłu Jeden z francuskich producentów z branży motoryzacyjnej był zagrożony wstrzymaniem linii produkcyjnej (co rodzi ogromne koszty) - zapobiec temu mogło pilne otrzymanie komponentów z Polski. TNT Express otrzymało zaledwie kilkanaście godzin na realizację usługi. Po odebraniu części elektronicznych, m.in. podzespołów, od dostawcy z woj. pomorskiego, 9 kartonów o łącznej wadze 180 kg przewieziono na gdańskie lotnisko. Stąd dwóch kurierów, zabierając ładunek jako bagaż, udało się rejsowym samolotem do Paryża. Tam na przesyłkę czekał kurier, który natychmiast wyruszył w 300-kilometrową trasę. Przesyłka została doręczona nazajutrz po nadaniu, o godz. 3:10 w nocy. Z kolei wiodący dostawca łożysk musiał pilnie przesłać je z Polski do USA. Łożyska, odebrane przez TNT w woj. świętokrzyskim, przewieziono na lotnisko w Pyrzowicach. Transport koordynował dedykowany kurier, który wraz z ważącym 38 kg towarem odleciał do stolicy stanu Massachusetts zaledwie kilka godzin po złożeniu przez firmę zamówienia. W sytuacjach wymagających osobistej asysty TNT jest w stanie natychmiast oddelegować pracowników, posiadających aktualną wizę do USA.

Leki onkologiczne do Norwegii O tym, jak ogromna odpowiedzialność spoczywa na firmie kurierskiej, świadczy kolejny przykład. TNT otrzymało zapytanie dotyczące transportu wartościowych i wrażliwych w transporcie leków onkologicznych dla pacjentów z białaczką, odporną na chemioterapię. Leki musiały w ciągu kilku godzin dotrzeć do Oslo, a warunkiem był transport w temperaturze od 10 do 25 stopni Celsjusza. TNT dostarczyło specjalistyczne opakowanie, zapewniające kontrolę temperatury. Trudne zlecenie stało się jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ – ze względu na mgłę na poznańskim lotnisku – odwołano rejs do Norwegii. Firma opracowała alternatywny plan transportu przesyłki przez Berlin – jednak finalnie okazało się, że warunki pogodowe umożliwiły start kolejnego samolotu z Poznania. Dedykowany kurier doręczył przesyłkę nocą w dniu nadania: w idealnym stanie i pożądanym czasie, w trybie „od drzwi do drzwi”.

10 ton z Chin Dystrybutor damskiej bielizny zwrócił się do TNT z zadaniem konsolidacji frachtu: należało odebrać tekstylia od producentów z pięciu różnych lokalizacji w Chinach. Do TNT należała również odprawa celna z, preferowanym przez klienta, odroczonym terminem płatności VAT. Towar, zapakowany w 300 kartonów i ważący blisko 10 ton, przewieziono ciężarówkami do Szanghaju. Stąd na pokładzie samolotów dotarł do Frankfurtu, skąd został przewieziony dedykowanym samochodem do finalnego odbiorcy.

(źr. TNT Express)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.