Dodaj ogłoszenie o pracy


„Firma z KM” - tańsze bilety dla pracowników

Każdy pracownik, którego pracodawca zakupi taką usługę na 2014 rok, otrzyma specjalną legitymację, upoważniająca go do zakupu każdego rodzaju biletu Kolei Mazowieckich ze zniżką 35 proc. (z wyłączeniem ofert specjalnych).
„Firma z KM” to specjalna oferta przewoźnika, umożliwiająca wykupienie dla pracowników legitymacji, dzięki którym koszty ich podróży do pracy pociągiem będą niższe.
„Firma z KM” to oferta ciesząca się dużym zainteresowaniem zarówno wśród pracodawców, jak też ich pracowników. Dowodem na to jest wciąż rosnąca liczba firm korzystających z tego rodzaju oferty.

W porównaniu z rokiem 2012 liczba pracodawców, którzy w 2013 roku w ten sposób zainwestowali w swoich pracowników, niemal się podwoiła, wzrastając z 32 do 55. Z tego względu również w nadchodzącym roku Koleje Mazowieckie proponują pracodawcom wykupienie usługi transportowej, adresowanej bezpośrednio do ich pracowników.
Każdy pracownik, którego pracodawca zakupi taką usługę na 2014 rok, otrzyma specjalną legitymację, upoważniająca go do zakupu każdego rodzaju biletu Kolei Mazowieckich ze zniżką 35 proc. (z wyłączeniem ofert specjalnych).
To propozycja, którą kierujemy przede wszystkim do tych pracodawców, którzy w sposób odpowiedzialny myślą o swoich pracownikach. Spółka Koleje Mazowieckie, sama hołdując zasadom odpowiedzialnego biznesu, chce w ten sposób zachęcić także inne firmy do podejmowania działań, będących w trudnych dla rynku pracy czasach istotnym udogodnieniem dla osób korzystających z dojazdu do pracy pociągami KM – powiedział Dariusz Grajda, członek Zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.
Szczegółowe informacje na temat oferty „Firma z KM” można znaleźć na stronie internetowej Kolei Mazowieckich w zakładce Strefa Podróżnych – Oferta dla Pasażera.
za info Koleje Mazowieckie

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.