Dodaj ogłoszenie o pracy


Laude wyróżnione

28 listopada 2013 poznaliśmy laureatów V edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2013 ogłoszonego przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego. Wyróżnienie honorowe w kategorii średnie przedsiębiorstwo otrzymała spółka Laude Smart Intermodal SA.
Ideą przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa kujawsko-pomorskiego, bazujących na wiedzy, innowacji oraz nowoczesnych technologiach. Nagroda przyznawana jest w jednej z trzech kategorii konkursowych: innowacyjne średnie przedsiębiorstwo, innowacyjne małe przedsiębiorstwo, innowacyjne mikroprzedsiębiorstwo. Kapituła przyznaje też honorowe wyróżnienia.
- Laude to zespół młodych, wyjątkowych ludzi, którzy z zapałem poszukują innowacyjnych rozwiązań. Dzięki niestandardowemu myśleniu, stworzyliśmy szansę na rewolucję w logistyce – podkreśla Marcin Witczak - prezes zarządu Laude Smart Intermodal S.A - Właśnie wprowadzamy nowoczesne kontenery i wagony a za chwilę rusza stałe połączenie kolejowe miedzy Ukrainą, Mołdawią i Polską. To jest prawdziwa innowacja. Cieszymy się, że Kapituła konkursu doceniła nasze osiągnięcia. Ta nagroda motywuje nas również do jeszcze większego wysiłku i pracy – dodaje prezes Górski..
W tym roku do udziału w konkursie przystąpiły 34 przedsiębiorstwa, spośród których wyróżniono 5.
Laude Smart Intermodal S.A. jako dostawca usług transportowych i logistycznych jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w sektorze. Spółka posiada najnowocześniejszy terminal przeładunkowy przy granicy ukraińsko-polskiej zlokalizowany w Zamościu, będący swego rodzaju mostem łączącym Wschód z Zachodem Europy.
Centrum logistyczne Laude Smart Intermodal zbudowane zostało przy szerokim torze LHS i obsługuje ładunki masowe, detaliczne oraz kontenerowe.
za info Laude

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.