Dodaj ogłoszenie o pracy


Drugi etap logistycznej rywalizacji przed nami

5 grudnia w jedenastu okręgowych ośrodkach na terenie całego kraju odbędzie się drugi etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad 500 uczniów miało miesiąc na zdobycie wiedzy niezbędnej do rozwiązania 25 testowych pytań, przygotowanych przez dydaktyków z Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.
Drugi etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej rozpocznie się o godz. 11.00 w jedenastu szkołach – ośrodkach okręgowych. Tym razem w tej roli występują: Bytom, Dzierżoniów, Łęczyca, Kraków, Kwidzyn, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Warszawa, Włocławek, Szczecin oraz Poznań.
Zadaniem młodych logistyków będzie rozwiązanie 25 pytań w teście wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczą zarówno ogólnej wiedzy logistycznej, jak i przewodniego tematu tegorocznej edycji turnieju – roli transportu i spedycji. Do zdobycia 50 punktów, miejsce w finale i coraz większe szanse na cenne nagrody.
Po październikowym pierwszym etapie, w którym wystartowało niemal 7 tys. uczniów z 270 szkół, pozostały 132 szkoły ponadgimnazjalne – technika, ogólniaki i szkoły zawodowe ze 120 miast z całej Polski. Ze szkolnym testem najlepiej poradzili sobie uczniowie z Mazowsza, których w drugim etapie będzie aż 84.
Finał, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, odbędzie się 7 marca w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Portal Pracujwlogistyce.pl, jest patronem medialnym olimpiady.
źródło: WSL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.