Dodaj ogłoszenie o pracy


Kodeks Postępowania Dostawcy DSV

DSV Road, w trosce o jakość usług wykonywanych we współpracy ze swoimi dostawcami, opracowało. W jego ramach znalazła się lista standardów i zobowiązań nakładanych na każdego biznesowego partnera firmy.
Kodeks stanowi zbiór zasad i wytycznych dotyczących w szczególności takich aspektów działalności, jak etyka i uczciwość biznesowa, prawa człowieka i pracownika oraz praktyki proekologiczne.

Duża część z usług oferowanych  przez DSV Road, w tym m.in. usługi przewozowe, jest realizowana za pośrednictwem kwalifikowanych dostawców podwykonawców, a DSV występuję w roli przewoźnika umownego. Wprowadzenie w życie Kodeksu Postępowania Dostawcy DSV ma na celu zagwarantowanie naszym klientom najwyższej jakości obsługi na wszystkich etapach procesu nie tylko przez pracowników DSV, ale także przez naszych zewnętrznych biznesowych partnerów – mówi Piotr W. Krawiecki, prezes zarządu DSV Road. - Z pomocą Kodeksu chcemy zmobilizować naszych podwykonawców do wdrażania modelu  i norm odpowiedzialnego biznesu wg wzorców Grupy DSV

Spółka jednocześnie poinformowała swoich podwykonawców, że zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym z każdym partnerem nieprzestrzegającym standardów, szczegółowo opisanych w Kodeksie Postępowania Dostawcy. Nowy zbiór zasad, dostępny także na stronie internetowej DSV, został przedstawiony podwykonawcom DSV Road na na specjalnej konferencji.  
Zobowiązania z tytułu Kodeksu Postępowania Dostawcy DSV są uzupełnieniem zobowiązań Przewoźników wynikających z wszelkich umów zawieranych pomiędzy DSV a dostawcą oraz postanowień zawartych w „ogólnych wymaganiach DSV Road Sp. z o.o. dla przewoźników drogowych”.
źródło: DSV

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.