Dodaj ogłoszenie o pracy


Rozpoczyna się szczyt paczkowy – „w firmach kurierskich wszyscy na pokład” i porady dla klientów!

UPS rozpoczął w Polsce przygotowania do szczytu paczkowego już w połowie września. Zaplanowano m.in. zatrudnienie dodatkowych osób. Ponadto w celu zagwarantowania dostarczenia przesyłek świątecznych na czas firma, przyjmuje tzw. strategię „wszyscy na pokład”. Oznacza to, że zarówno kierownictwo, jak i personel administracyjny są gotowi, by pomagać w działaniach operacyjnych w tych najtrudniejszych dniach.

W roku 2012, w rekordowym dniu, który przypadł 20 grudnia, UPS dostarczył na całym świecie około 28 milionów przesyłek, tj. 80 proc. więcej niż wynosi średnia dzienna w firmie. Spodziewając się jeszcze większej liczby paczek w roku bieżącym UPS, na każdym z rynków lokalnych, w tym także w Polsce, już we wrześniu przeprowadza specjalne planowanie operacyjne dotyczące okresu świąt.

 – Nasze przygotowania biegły dwutorowo: logistycznie i komunikacyjnie. Oszacowaliśmy m.in. czy sprzęt jakim dysponujemy jest wystarczający. W tym planowaniu dużą rolę pełnią nasze oddziały oraz podwykonawcy, centra dystrybucyjne i kurierzy, od których wymagamy zabezpieczenia wszystkiego co może mieć wpływ na terminowe dostarczenie paczek – informuje Marcin Krzak, dyrektor operacyjny UPS Polska. – Od września odbyliśmy szereg spotkań, po których powstały m.in. listy kontaktowe, po to by móc się skontaktować z konkretną osobą odpowiedzialną za poszczególny proces w oddziale czy sortowni – dodaje.

Mimo natłoku pracy firma zwraca szczególną uwagę na wszelkie aspekty bezpieczeństwa w realizowanym transporcie i o to samo apeluje do swoich klientów – Należy pamiętać, że istnieje grupa towarów niedozwolonych, których nie można nadawać przesyłką kurierską. Należą do nich szczególnie popularne w okresie świątecznym i sylwestrowym materiały pirotechniczne. Ich transport może stanowić poważne zagrożenie dla innych przesyłek oraz osób pracujących przy ich transporcie. Stąd apelujemy o przestrzeganie zasad w tym zakresie – podkreśla Marcin Krzak.

Realizując zwiększone wolumeny nadań w okresie świątecznym UPS za cel stawia sobie utrzymywanie wysokich standardów jakościowych. Pomocne okazują się zaawansowane rozwiązania technologiczne, jedne z najlepszych na rynku, którymi dysponuje firma. Wśród nich wymienić można DIAD-y piątej generacji, które posiadają kurierzy UPS i dzięki którym potwierdzenia doręczeń  i inne statusy przesyłek pojawiają się na stronie internetowej w czasie rzeczywistym. Umożliwia to szybka reakcję np. w sytuacji niekompletnych czy błędnych adresów – kurier otrzymuje poprawne dane, a przesyłka może być dostarczona jeszcze w tym samym dniu.

Tym niemniej, to czy dana przesyłka zostanie dostarczona na czas w dużej mierze zależy od samych klientów – szczególnie tych, zamawiających prezenty w Internecie. Dlatego podobnie jak w poprzednich latach firma radzi jak przetrwać przedświąteczną gorączkę zakupową:   

1. Radzimy przeglądać, kupować i wysyłać prezenty zamawiane w Internecie z wyprzedzeniem tzn. przynajmniej 2 tygodnie przed świętami – pozwoli to uniknąć sytuacji kupna nietrafionych prezentów w ostatniej chwili. Jednak nawet tym, którzy odłożą wszystko na ostatni moment, zazwyczaj ekspresowe usługi pozwolą otrzymać świąteczne paczki przed kolacją wigilijną 24 grudnia.

2. Aby mieć pewność, że przesyłki dotrą do celu na czas, najlepiej wybrać sprawdzoną firmę kurierską. Ważny jest monitoring drogi przesyłki.

3. Wysyłający paczki powinni pamiętać, aby przesyłka była prawidłowo zapakowana – ogranicza to ewentualne uszkodzenia podczas transportu.

4. Zamawiając przesyłkę przez Internet, warto zastanowić się gdzie i kiedy można ją odebrać. Firmy kurierskie pracują zazwyczaj w godzinach 9-17. Lepiej czasem wysłać przesyłkę do miejsca pracy zamiast do domu. Warto także pamiętać o podaniu numeru telefonu nadawcy i odbiorcy, aby kurier mógł się skontaktować w razie konieczności.

5. Decydując się na zakup prezentów w sklepach internetowych – należy wybrać sprawdzonego sprzedawcę, najlepiej te sklepy, które mają różne opcje wysyłki – wysyłka kurierska to najszybsza i najpewniejsza metoda przesyłania. Klient może sprawdzić na stronie sklepu status realizacji zamówienia.

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.