Dodaj ogłoszenie o pracy


Log’ins - magazyn jako zakład pracy chronionej

Norbert Dentressangle i Grupa Ares uruchomiły w Coudray-Montceaux nowy magazyn „Zakładu Pracy Chronionej Log’ins”.
Grupa Norbert Dentressangle oraz Ares (pierwsze stowarzyszenie na rzecz integracji w regionie Île de France) zainaugurowały w Coudray-Montceaux nową siedzibę Log’ins, pierwsze wspólne przedsięwzięcie o charakterze non-profit.

Log'ins, które powstało w 2011 r. jako wspólne przedsięwzięcie Grupy Norbert Dentressangle i Ares Association, ma na celu przygotowywanie pracowników niepełnosprawnych lub nieposiadających odpowiednich kwalifikacji do zawodów związanych z logistyką, oraz późniejsze umożliwienie im startu w innych firmach dzięki zapewnieniu każdemu z nich odpowiedniego wsparcia społecznego oraz zawodowego. Działając na zasadzie swego rodzaju trampoliny, to wyjątkowe wspólne przedsięwzięcie pozwala walczyć z masowym bezrobociem osób niepełnosprawnych.

Jako autoryzowany zakład pracy chronionej specjalizujący się w logistyce (opakowania na zamówienie, e-commerce itp.), Log’ins dynamicznie się rozwija i zatrudnia obecnie ponad 30 osób. Aby umożliwić Log'ins dalszy wzrost, rozwój oraz realizację zaplanowanych do roku 2015 założeń: wsparcia w integracji 80 osób - jego siedziba została przeniesiona z Savigny-le-Temple w departamencie Seine et Marne do Coudray-Montceaux w Essonne, do jednego z największych i najnowocześniejszych magazynów Grupy Norbert Dentressangle.

- Nowy magazyn zapewni Log’ins możliwości na miarę jego ambicji, zarówno w zakresie operacyjnym, pozwalając na swobodny rozwój działalności, jak i ludzkim, pozwalając zatrudnić i wspierać coraz więcej osób. Log’ins działa na takich samych zasadach, jak realne firmy, korzystając z najlepszych dostępnych narzędzi, aby jak najskuteczniej służyć swym klientom - powiedział Hervé Montjotin, prezes zarządu Grupy Norbert Dentressangle,

za info ND

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.