Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Liderem Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2013

To już szósta nagroda, którą firma otrzymała w Konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi
DHL Express (Poland) otrzymał Bursztynową Statuetkę za budowanie kapitału społecznego w konkursie Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Honorowy patronat nad tegoroczną, XIV edycją konkursu, objęli wiceprezes rady ministrów, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Budowanie kapitału społecznego, to jedno z priorytetowych zadań, jakie stawia sobie dzisiaj za cel każda rozwijająca się organizacja. Tylko zaangażowany, aktywnie uczestniczący w projektach oraz pozytywnie nastawiony i otwarty na nowe wyzwania zespół pozwala firmie tworzyć nową wartość i odnieść jej sukces.

- W DHL Express głęboko wierzymy, że zmienianie świata należy zacząć od nas samych. Dlatego aktywnie wspieramy każdą inicjatywę pracowników, która zmierza do zmiany nie tylko otoczenia biznesowego, ale także do zmiany społecznej. Doceniamy pracowników, którzy znajdują czas na wyjście poza standardowe ramy i działanie na rzecz społeczności lokalnych - powiedziała Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych - członek zarządu DHL Express (Poland).
Bursztynowa Statuetka za „budowanie kapitału społecznego” jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym DHL Express w Konkursie „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi” na przestrzeni ostatnich lat. W 2008 roku firma otrzymała Bursztynową Statuetkę za szkolenia i rozwój pracowników, rok później - za kształtowanie kultury organizacyjnej, a w 2010 r. - za partycypację w zarządzaniu. W 2011 roku firma zdobyła Złotą Statuetkę i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011. W ubiegłym roku DHL Express (Poland) otrzymał wyróżnienie Kapituły Konkursu za inwestowanie w rozwój pracowników.

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPISS). Celem Konkursu jest krzewienie wiedzy o roli zarządzania zasobami ludzkimi i propagowanie najlepszych doświadczeń praktycznych w tym zakresie poprzez wyróżnianie firm, które odnoszą sukcesy w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim. W tym roku Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem prof. dr hab. Stanisławy Borkowskiej, wyróżniła i uhonorowała 12 firm i instytucji.
rak za info DHL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.