Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL pomaga chronić zagrożone lamparty afrykańskie

Organizacja pozarządowa Panthera podpisała umowę z firmą DHL Express na przewóz i dystrybucję sztucznych futer lampartów do Republiki Południowej Afryki do wykorzystania w tradycyjnych ceremoniach Shembe. Ta innowacyjna inicjatywa na rzecz ochrony zwierząt - stworzona, by chronić gatunek zagrożony wymarciem, a jednocześnie zachować wieloletnie południowoafrykańskie tradycje - została stworzona przez amerykańską organizację Panthera, z którą DHL współpracuje w ramach swojego programu odpowiedzialności korporacyjnej. W ramach umowy DHL będzie zapewniać bezpłatne wsparcie logistyczne, pokrywając koszty związane z międzynarodowym przewozem i dystrybucją wśród członków kościoła Shembe w Afryce.

- Ochrona przyrody jest bardzo ważnym problemem w Afryce, również dla DHL. Ludzie czują dużą sympatię do "wielkiej piątki" afrykańskich zwierząt - słonia, nosorożca, lwa, bawoła afrykańskiego i lamparta - a słonie i nosorożce zyskały powszechne zainteresowanie. Istnieje jednak wiele innych zagrożonych gatunków, takich jak leopard, o których nie mówi się dużo i nie wspiera w dostatecznym stopniu - powiedział Charles Brewer, dyrektor zarządzający firmy DHL Express Sub-Saharan Africa. I dodał - Inicjatywa organizacji Panthera jest fantastyczna i innowacyjna - szanuje ludzką kulturę i tradycje, a jednocześnie zapewnia ochronę wspaniałego gatunku - tak więc dajemy im nasze doświadczenie w logistyce i zwiększamy świadomość tego złożonego problemu dzięki naszej sieci i zasobom. To partnerstwo między organizacją Panthera i DHL jest naturalne, ponieważ doświadczenie organizacji w ochronie dzikich kotów i globalny zasięg firmy DHL to zwycięskie rozwiązanie na rzecz ochrony przyrody.

Futro lampartów stało się tradycyjnym strojem ceremonialnym ponad pięciu milionów wyznawców Kościoła Shembe, który od ponad 100 lat jest częścią bogatego krajobrazu kulturalnego Republiki Południowej Afryki. Wcześniej noszone przez członków rodziny królewskiej i wodzów Zulusów, peleryny z futra lamparta, zwane lokalnie amambatha, stanowią strój wkładany na ceremonie religijne, który symbolizuje piękno, moc i prestiż. Amambatha są teraz poszukiwane przez coraz liczniejszą rzeszę mężczyzn należących do kościoła Shembe. W trakcie jednego zgromadzenia wiernych Shembe naliczyć można ponad 1000 skór lampartów. Chociaż wiele z nich jest starych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, wiele z nowych futer zostało pozyskane w wyniku kłusownictwa, co oznacza zmniejszanie populacji lamparta.

- W ramach naszego projektu do tej pory DHL przewiozła 2000 amambatha, czyli tradycyjnych peleryn ze sztucznego futra lamparta. Członkowie kościoła Shembe pokazali, że chcą korzystać z wysokiej jakości alternatywy dla prawdziwych skór lamparcich - co przekłada się na uratowanie 1 000 lampartów z rąk kłusowników. Tak wielki krok w ochronie tego wspaniałego gatunku kota był możliwy jedynie we współpracy z kościołem Shembe i wsparciem firmy DHL - dodał Luke Hunter, prezes organizacji Panthera.
DHL aktywnie wspiera projekty ochrony zwierząt w całej Afryce, od przenoszenia nosorożców do Tanzanii i goryli do Gabonu, do wspierania innych lokalnych spraw, między innymi sponsorowania osieroconego słonia, Pana Brrr.

Organizacja Panthera współpracuje z przywódcami kościoła Shembe w zakresie edukowania swoich członków o zagrożeniach dla lampartów w całej Afryce Południowej oraz pracowała z projektantami i firmami odzieżowymi nad opracowaniem wysokiej jakości sztucznych skór z lamparta do wykorzystania jako stroje ceremonialne. Projekt organizacji Panthera, który został poparcie przywódców kościoła Shembe, został pochwalony przez CNN i National Geographic jako innowacyjne rozwiązanie w zakresie ochrony przyrody, które wykazuje szacunek dla lokalnej kultury.

źródło: DHL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.