Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis uczy przyszłych logistyków

Przedstawiciele firmy Prologis spotkali się wczoraj z 250 studentami poznańskiej Wyższej Szkoły Logistyki i uczniami zaprzyjaźnionych z uczelnią szkół, na wykładzie poświęconym branży nieruchomości magazynowych oraz rozwojowi działalności firmy deweloperskiej.
Bartosz Mierzwiak, Senior Vice President, Market Officer Prologis w Polsce, przybliżył słuchaczom specyfikę funkcjonowania firmy deweloperskiej, rynkowe trendy i najnowsze projekty. Przedstawił także atrybuty „doskonałego” dewelopera, budującego zarówno obiekty typu build-to-suit jak i budynki spekulacyjne.

- Szczegółowe informacje dotyczące codziennej pracy dewelopera oraz praktyczne spojrzenie na obecne i przyszłe trendy w branży wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród studentów naszej uczelni – powiedziała Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Bardzo cieszy nas, że studenci WSL mogą czerpać wiedzę bezpośrednio od specjalistów tak wysokiej klasy.  

- Pozycja lidera zobowiązuje nas do wspierania ośrodków akademickich w kształtowaniu umysłów przyszłych profesjonalistów na rynku” – powiedział Bartosz Mierzwiak. - To cenne doświadczenie móc występować przed tak chłonnym informacji, a zarazem wymagającym audytorium.
Prologis współpracuje z Wyższą Szkołą Logistyki już od ośmiu lat. W ramach organizowanego konkursu „Prologis Najlepszym” każdego roku nagradzani są autorzy najlepszych prac dyplomowych oraz najwybitniejsi absolwenci.
źródło: Prologis

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.