Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP Cargo - najpierw uzupełnienie składu rady nadzorczej, potem prezes

Nowy prezes w PKP Cargo po 17 grudnia
Jak informuje spółka PKP S.A., większościowy akcjonariusz PKP Cargo, nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP CARGO zostało zwołane na 17 grudnia - aby najpierw uzupełnić skład Rady Nadzorczej. Dopiero uzupełniona Rada Nadzorcza będzie mogła rozpocząć procedurę wyłaniania nowego prezesa zarządu spółki.
Ten tryb postępowania wynika z postanowień statutu PKP Cargo. Dlatego zgodnie z projektami uchwał na NWZ, realizując to postanowienia statutu - rada nadzorcza spółki zostanie uzupełniona o dwóch członków. Tym samym, po uzupełnieniu składu, organ ten będzie liczyć 11 osób. Dwaj nowi członkowie Rady będą tzw. członkami niezależnymi, niepowiązanymi ze spółką, spełniającymi kryteria niezależności, które zostały określone w statucie PKP Cargo.
Następnie uzupełniona Rada Nadzorcza powoła Komitet Nominacyjny, składający się z trzech członków Rady Nadzorczej, w tym jednego członka niezależnego. Postępowanie kwalifikacyjne zorganizuje wybrana przez radę nadzorczą specjalistyczna firma doradztwa personalnego.
Przypomnijmy, że 18 listopada 2013 r. z funkcji prezesa zarządu PKP Cargo zrezygnował Łukasz Boroń. Jego obowiązki do czasu wyboru nowego Prezesa przejął Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych.
za info PKP

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.