Dodaj ogłoszenie o pracy


Ponad 500 paczkomatów InPost w Wielkiej Brytanii

Na Wyspach działa już ponad 500 maszyn. To obecnie największa sieć samoobsługowych terminali do nadawania i odbierania przesyłek 24/7 w Wielkiej Brytanii – kraju, który ma największy rynek handlu online w Europie, wyceniany na 615 mln funtów tygodniowo. Docelowo, brytyjska ekspansja Paczkomatów zakłada rozlokowanie 2.000 urządzeń do połowy 2014 roku.

Sektor e-handlu w Wielkiej Brytanii rośnie w tempie 40% rocznie. W 2012 roku wyceniany był na około 78 mld funtów - czyli niemal o 14 razy więcej niż polski e-commerce. Z kolei, jak wynika z wrześniowego raportu przeprowadzonego przez brytyjskie Biuro Krajowe Statystyki Sprzedaży Detalicznej, około 10,2% wszystkich zakupów detalicznych – bez paliwa – było dokonywanych drogą internetową. Główne wzrosty sprzedaży odnotowano w sektorze odzieżowym, gdzie liczba dokonywanych transakcji przyrosła aż o 18% – w porównaniu do tego okresu w zeszłym roku.

- Potencjał Wielkiej Brytanii jest ogromny – to kraj, który jest najbardziej zaawansowanym europejskim rynkiem w obszarze e-commerce. Brytyjczycy stawiają na wygodę zarówno podczas robienia zakupów, jak i ich dostarczania. Czekanie na kuriera w domu traci na popularności. Dla zdecydowanej większości Brytyjczyków wygodniejszą formą dostawy jest opcja ‘kliknij i pobierz’. Paczkomaty InPost nie dość, że zapewniają profesjonalną, szybką i wygodną obsługę logistyczną, to jeszcze jest ona dostępna 24/7 – mówi Lorna Mushing, estate manager InPost UK.

Do końca 2013 roku na całym świecie funkcjonować będzie – w różnych modelach biznesowych – około 2.750 innowacyjnych terminali. Paczkomaty InPost są już dostępne w 15 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację oraz w Czechy.
za info integer

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.