Dodaj ogłoszenie o pracy


„Ludzie Ludziom” – już 15 lat UPS działa w międzynarodowym projekcie pomocy potrzebującym

UPS podsumowuje trwający od 1998 roku projekt pomocy potrzebującym „Ludzie Ludziom”. W okresie tym dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – pracowników UPS na całym świecie, udało się zrealizować wiele społecznych inicjatyw. Budowa pracowni komputerowych w szkołach podstawowych w najuboższych i odległych regionach Meksyku, Chin czy Polski to tylko niektóre przykładowe działania UPS w tym zakresie. Najnowszym projektem w ramach „Ludzie Ludziom”, zrealizowanym w październiku br. była budowa placówki medycznej „Centro de Salud” w prowincji Bosencheve w Meksyku.

Związek UPS z społecznościami, którym firma pomagała w ramach projektu „Ludzie Ludziom” w przeciągu ostatnich 15 lat nie kończył się tylko na zaprojektowaniu i wybudowaniu odpowiedniego budynku, tj. sal komputerowych czy innych placówek, które miały za cel stać się punktem pomocy dla potrzebujących. Z racji na fakt, że inicjatywa UPS dotyczy w dużej mierze dzieci i ludzi młodych, firma funduje także stypendia naukowe, umożliwiające dalszą naukę, szczególnie tym najbardziej uzdolnionym z obszarów objętych pomocą.

Przykłady inicjatyw zrealizowanych w ramach projektu „Ludzie Ludziom”

Meksyk: budowa kliniki Centro de Salud 70 pracowników UPS z całego świata zebrało się w Meksyku w październiku 2013 roku by zbudować pod przywództwem Jim’a Barbera, prezesa UPS International klinikę „Centro de Salud”. Realizacja tego projektu trwała tylko w 5 dni. Placówka medyczna o wielkości 100 metrów kwadratowych składająca się z 3 pokoi badań, biura, recepcji, łazienek, apteki i składzika oraz przestrzeni mieszkalnej dla lekarza, została wyposażona ponadto w odpowiedni i niezbędny sprzęt medyczny.

Chiny: budowa pracowni komputerowej w Nan Wu Shi Jia Zi Nan Wu Shi Jia Zi, to miejscowość leżąca w powiecie Pingquan, prowincji Hebei w północnych Chinach. W maju 2011 roku 70 pracowników – wolontariuszy UPS z całego świata, w tym także z Polski, na czele z Danem Brutto, ówczesnym prezesem UPS International w przeciągu 2 dni zbudowało salę komputerową z dostępem do internetu, mieszczącą 42 miejsca do pracy dla uczniów z pobliskiej szkoły. W ceremonii otwarcia wzięli udział sami uczniowie szkoły, mieszkańcy, przedstawiciele władz lokalnych i centralnych oraz wolontariusze UPS. Oprócz sfinansowania i wybudowania własnoręcznie samego budynku UPS zafundował także cały sprzęt komputerowy i pozostałe niezbędne wyposażenie pracowni. 

Polska:  budowa 4 pracowni komputerowych na Podkarpaciu

Projekt „Ludzie Ludziom” realizowany od 2005 roku przez UPS Polska, miał na celu wsparcie dzieci z podkarpackich wsi Lipa i Sierakośce oraz połączonych z nimi historycznie i etnicznie ukraińskich miejscowości Niżankowice i Golovecko. W ramach udzielonej pomocy sfinansowano i wybudowano 4 nowoczesne sale komputerowe w szkołach, zmodernizowano infrastrukturę szkolną, zakupiono pomoce naukowe, książki i słowniki do bibliotek, wybudowano sale gimnastyczne, sfinansowano dostęp do internetu oraz programu edukacyjnego obejmującego lekcje informatyki, angielskiego, muzyki, tańca i plastyki. Ponadto dla 6 najzdolniejszych uczniów/uczennic finansowane były stypendia, a dla dzieci ze szkół polskich i ukraińskich organizowane wycieczki do metropolii polskich, ukraińskich a także amerykańskich. W bieżącym roku w ramach projektu pierwsza beneficjenta programu skorzystała ze stypendium UPS na studia. Z bezpłatnego internetu ufundowanego przez UPS korzystają obecnie nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także mieszkańcy, co daje im możliwość komunikowania się ze światem. Wiceprezes UPS ds. Relacji Publicznych, Arnie Wellman, na wniosek podkarpackich uczniów, został odznaczony w 2008 roku Orderem Uśmiechu.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.