Dodaj ogłoszenie o pracy


Problem ze zwrotem auta po leasingu? - zobacz „Przewodnik Zwrotu Pojazdów”

Na stronie internetowej Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów pojawiło się nowe wydanie poradnika pt. "Przewodnik Zwrotu Pojazdów"

 

W porównaniu z pierwszą publikacją wydaną w 2007 roku, druga edycja została unowocześniona, zaktualizowana i rozbudowana. Obecnie zawiera ponad sto zdjęć z opisami, które ilustrują akceptowalne i nieakceptowalne uszkodzenia samochodów po zakończeniu umowy wynajmu długoterminowego.

 

- Jednym z najważniejszych celów Przewodnika PZWLP jest promowanie bezpiecznej eksploatacji firmowych aut. W trudnych realiach gospodarczych równie istotne jest jednak minimalizowanie kosztów ponoszonych przez leasingobiorców, czyli klientów zrzeszonych w naszym Związku firm. Przy flotach liczących od kilkunastu do kilkuset pojazdów, właściwe użytkowanie samochodu przez kierowcę i niezwłoczne zgłaszanie wszelkich uszkodzeń, przekłada się na niemałe oszczędności – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

 

Umieszczenie w Przewodniku obszernej części informacyjnej oraz szerszej niż dotychczas listy uszkodzeń akceptowalnych, również pozwala leasingobiorcy na ograniczenie wydatków na potencjalne ponadnormatywne szkody. Wygodzie użytkownika służy także załączony na końcu publikacji przymiar do samodzielnej oceny stanu samochodu. Jest to rozwiązanie unikalne wśród europejskich organizacji flotowych.

 

Najnowsze wydanie Przewodnika współtworzone było przez ekspertów PZWLP oraz przedstawicieli firm Dekra i SGS. Publikacja jest bezpłatnie udostępniona wszystkim zainteresowanym na stronie www.pzwlp.pl.

(źr. PZWLP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.