Dodaj ogłoszenie o pracy


Problem ze zwrotem auta po leasingu? - zobacz „Przewodnik Zwrotu Pojazdów”

Na stronie internetowej Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów pojawiło się nowe wydanie poradnika pt. "Przewodnik Zwrotu Pojazdów"

 

W porównaniu z pierwszą publikacją wydaną w 2007 roku, druga edycja została unowocześniona, zaktualizowana i rozbudowana. Obecnie zawiera ponad sto zdjęć z opisami, które ilustrują akceptowalne i nieakceptowalne uszkodzenia samochodów po zakończeniu umowy wynajmu długoterminowego.

 

- Jednym z najważniejszych celów Przewodnika PZWLP jest promowanie bezpiecznej eksploatacji firmowych aut. W trudnych realiach gospodarczych równie istotne jest jednak minimalizowanie kosztów ponoszonych przez leasingobiorców, czyli klientów zrzeszonych w naszym Związku firm. Przy flotach liczących od kilkunastu do kilkuset pojazdów, właściwe użytkowanie samochodu przez kierowcę i niezwłoczne zgłaszanie wszelkich uszkodzeń, przekłada się na niemałe oszczędności – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

 

Umieszczenie w Przewodniku obszernej części informacyjnej oraz szerszej niż dotychczas listy uszkodzeń akceptowalnych, również pozwala leasingobiorcy na ograniczenie wydatków na potencjalne ponadnormatywne szkody. Wygodzie użytkownika służy także załączony na końcu publikacji przymiar do samodzielnej oceny stanu samochodu. Jest to rozwiązanie unikalne wśród europejskich organizacji flotowych.

 

Najnowsze wydanie Przewodnika współtworzone było przez ekspertów PZWLP oraz przedstawicieli firm Dekra i SGS. Publikacja jest bezpłatnie udostępniona wszystkim zainteresowanym na stronie www.pzwlp.pl.

(źr. PZWLP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.