Dodaj ogłoszenie o pracy


Uwaga: Utrudnienia w przejściach drogowych Zosin i Dorohusk

Jak informuje Izba Celna w Białej Podlaskiej w związku modernizacją przejść drogowych mogą wystąpić utrudnienia czasowe w przejściach:
Zmiana organizacji ruchu na przejściu granicznym w Zosinie
Od 12 listopada 2013 r. w związku z realizacją kolejnego etapu rozbudowy drogowego przejścia granicznego w Zosinie obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na terenie przejścia. Zmiana organizacji ruchu związana jest z przeniesieniem odpraw paszportowych i celnych na płytę południową. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do połowy stycznia 2014 r.
Do odprawy pojazdów na kierunkach wjazdowym i wyjazdowym z Polski wydzielono po jednym pasie ruchu. Dodatkowy trzeci pas ruchu przeznaczony będzie do odprawy w obu kierunkach autokarów i pojazdów korpusu dyplomatycznego oraz pojazdów zawróconych.
Dojazd do rejonu odpraw będzie obywał się „wahadłowo" i będzie objęty stałym nadzorem funkcjonariusza Straży Granicznej.
Czasowa zmiana organizacji ruchu może wpłynąć na wydłużenie czasu oczekiwania na przekroczenie granicy.

Prace remontowe na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku
Z kolei od 5 listopada do połowy grudnia 2013 r. na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku prowadzone będą prace remontowe.
Prowadzone prace, w tym remont fragmentów odwodnienia oraz nawierzchni asfaltowej, będą wymagały okresowego wyłączania z ruchu części przejścia granicznego.
Ze względu na zakres robót spodziewane są utrudnienia w funkcjonowaniu przejścia granicznego.
za komunikatem Izba Celna Biała Podlaska

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.