Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa flota TNT na Wyspach

Brytyjski oddział TNT Express wymienił całą flotę. Teraz ma we flocie 300 nowych modeli aut charakteryzujących się niższym spalaniem. Zastosowano w nich lżejsze materiały, dzięki czemu modele ważą średnio o 200 kg mniej. Mają też aerodynamiczny kształt, zmniejszający opór powietrza. 261 sztuk 7.5-tonowych pojazdów dostarczyły firmy: DAF, MAN oraz Iveco, a 39 modeli 12-tonowych - Iveco.

Ponadto firma zrealizowała ostatnio dwie nietypowe przesyłki
Jedną z nich było zlecenie ekspresowego transportu na zlecenie niemieckiego producenta czujników temperatury, firmy Thermokon. Dedykowany kurier pilnie dostarczył przesyłkę z siedziby firmy w niemieckim Mittenaar na pokład statku wycieczkowego, zacumowanego w hiszpańskim Kadyksie. Przesyłka zawierała urządzenie kontrolne, niezbędne do utrzymania właściwej temperatury na całym statku. Przesyłka musiała dotrzeć przed południem kolejnego dnia po nadaniu, gdyż wówczas statek rozpoczynał rejs przez Atlantyk. Kurier dostarczył urządzenie do rąk własnych mechanika, dzięki czemu instalacja ruszyła natychmiast.

Druga było dostarczenie cennego i wrażliwego ładunku, jakim są samochody sportowe Nissan GT-R NISMO GT3. Auta przewieziono specjalną ciężarówką z brytyjskiej fabryki Daventry na lotnisko Heathrow, następnie na pokładzie samolotu poleciały do Narita (Japonia), z międzylądowaniem w Luksemburgu. Po zakończeniu formalności celnych, auta odjechały do Jokohamy na pokładzie specjalnej ciężarówki. Transport zleciła firma dostarczająca części do aut sportowych.
rak za TNT

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.