Dodaj ogłoszenie o pracy


Wzrasta popyt na transport chłodniczy

Branża transport chłodniczego odczuwa jesienne ożywienie – informuje SmartFrigo giełda ładunków chłodniczych. Intensyfikuje się nie tylko liczba przewozów doraźnych, ale także tych opartych na stałej współpracy między polskimi przewoźnikami i załadowcami z całej Europy.

Odczuwalny jesienny wzrost w przewozach międzynarodowych dodatkowo stymulowany jest przez nowoczesne narzędzia wymiany informacji o dostępnej, chłodniczej przestrzeni ładunkowej oraz samych ładunkach, np. platforma SmartFrigo, dedykowana transportowi chłodniczemu. Obecny moment jest idealny dla polskich przewoźników, którzy używając platformy trafią na sprawdzonych załadowców z Europy Wschodniej, Skandynawii, Niemiec, Holandii i Belgii, wciąż zasilających szeregi klientów SmartFrigo. Najwięcej jest teraz ofert załadowczych od firm produkcyjnych i handlowych pochodzących z tych krajów.

Raptownie rozwija się również transport krajowy. Rozpoczyna się sezon na import owoców z Hiszpanii i Włoch. Następuje eksportowy boom na warzywa i leki. Coraz więcej pojawia się ofert przewozu towarów z Europy Zachodniej, z takich krajów jak Hiszpania i Włochy właśnie oraz Portugalia, Niemcy, Holandia i Francja w kierunkach wschodnich – tutaj przeważają Estonia, Rosja, Ukraina i Białoruś.

– W tej chwili przewoźnicy wręcz muszą brać sprawy w swoje ręce. Nie ma, na co czekać. Popyt na przewozy chłodnicze idzie w górę z każdym dniem i nie ukrywam, że nas również ta sytuacja zaskakuje oraz jednocześnie niezmiernie cieszy - mówi Rafał Skalski, kierownik Działu Obsługi Klienta giełdy ładunków SmartFrigo.

Więcej: www.smartfrigo.com

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.