Dodaj ogłoszenie o pracy


Nocne zakazy przejazdu ciężarówek autostradą Inntal

Od 1 listopada jedynie ciężarówki spełniające najostrzejsze warunki VI klasy emisji substancji szkodliwych będą dopuszczone do ruchu i nie obowiązywać ich będą zakazy nocnego przejazdu samochodów ciężarowych autostradą Inntal.
Wprowadzany zakaz ruchu samochodów ciężarowych niespełniających normy euro VI dotyczy odcinka autostrady A12 pomiędzy Kufstein a Zirl.

Wprawdzie Austriacy od dawna już informowali o tych ograniczeniach, ale problemem jest to, że normy euro VI nie spełnia wiele pojazdów, zwłaszcza operujących na krótszych odcinkach. To sytuacja wyjątkowo niekorzystna dla posiadaczy samochodów będących w bardzo dobrym stanie technicznym, klasy EEV tj. spełniających normę euro V wraz z dodatkowo wbudowanym filtrem cząstek stałych. Teraz wszyscy posiadacze ciężarówek spełniających normę EEV muszą starać się o zezwolenia wyjątkowe pozwalające na przejazd, co może długo trwać. Zezwolenia takie są ważne obecnie jedynie dla towarów codziennego użytku podlegających psuciu.
Zdaniem austriackich przewoźników ciągle zmieniające się przepisy dotyczące poruszania się po drogach samochodów ciężarowych wymuszają zakupy nowych pojazdów co dwa, trzy lata.
Wg szacunków izby gospodarczej przeciętnie w nocy odcinek ten przejeżdża 500 ciężarówek, spośród których jedynie ok. 30 spełnia normę euro VI, oraz niemal 200 normę EEV.
rak/WPHIw Wiedniu

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.