Dodaj ogłoszenie o pracy


Seago Line uruchamia bezpośredni serwis z Polski do Maroka

29 października armator Seago Line, spółka grupy A.P. Møller-Maersk obsługująca połączenia w Europie i w basenie Morza Śródziemnego, uruchomiła pierwszy bezpośredni i najszybszy na rynku, cotygodniowy serwis na trasie Polska-Maroko-Polska. Seago Line oferuje niespotykany dotychczas 10-dniowy czas tranzytu, a brak przeładunków na trasie minimalizuje ryzyko dodatkowych opóźnień.
Z terminala DCT w Gdańsku, wypłynął pierwszy statek zawijający do dwóch marokańskich portów. Jednostki o wielkości 1100 TEU w zaledwie 10 dni dotrą do Casablanki, a po 13 dniach do położonego na południu kraju Agadiru. Najszybszy dotychczas na rynku serwis z Polski do Maroka gwarantował 15-dniowy czas tranzytu i również był obsługiwany przez Seago Line. Dzięki rezygnacji z przeładunku w Bremerhaven (Niemcy) udało się poprawić dotychczasowy rekord.

- Analizując rynek zdaliśmy sobie sprawę, że dostępne połączenia na trasie Polska-Maroko trwają zbyt długo i wiążą się z przeładunkami, które z kolei rzutują na terminowość dostaw. Oferta bezpośredniego serwisu to ukłon w stronę klientów prowadzących interesy na tym szlaku handlowym i element budowania konkurencyjności oferty Seago Line również dla transportów kołowych – tłumaczy Dawid Sold, szef Seago Line w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Oferta Seago Line to drugi bezpośredni kontenerowy serwis oceaniczny z Polski oferowany przez grupę A.P. Møller-Maersk. Statki o pojemności 1100 TEU, operujące na nowej linii będą wypływały i zawijały do Gdańska przez cały rok, z cotygodniową częstotliwością.
- Wierzymy w to, że wprowadzone przez nas rozwiązania będą miały wpływ na rozszerzenie współpracy pomiędzy dwoma państwami i zwiększenie wolumenów na tej trasie, zarówno w imporcie jak i eksporcie – dodaje Dawid Sold
Dodatkowym atutem serwisu jest możliwość przewożenia tzw. reeferów – specjalnych kontenerów-lodówek, umożliwiających bezpieczny transport świeżych lub mrożonych towarów, w niskich temperaturach.
Dla przykładu, 13-dniowy tranzyt z Agadiru do Gdańska, to szansa dla firm zajmujących się importem warzyw i owoców, na transport tych dóbr, bezpośrednio do polskich portów. Otwiera to nowe możliwości naszym klientom operującym w tej branży. Z drugiej strony, Polski eksport do Maroka to jeden z naszych najważniejszych rynków na którym chcemy umacniać naszą konkurencyjność, a klientom ułatwiać wymianę handlową z ich partnerami, w tej części świata  – podsumowuje Dawid Sold.

za info Seago Line

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.