Dodaj ogłoszenie o pracy


"Suchy port" w centrum logistycznym w Koliadiczy niedługo otwarty

Jak informują koleje białoruskie już wkrótce zostanie otwarty nowy terminal w Centrum transportowo- logistycznym (CTL) w miejscowości Koliadiczy obok Mińska.
Nowy terminal znajduje  na stacji kolejowej  Koliadiczy. Centrum jest własnością państwowego przedsiębiorstwa Belintertrans - Centrum transportowo-logistyczne (BTLTS). Centrum będzie stanowiło lądowy terminal intermodalny - tak zwany "suchy port", który ma połączenie z portami morskimi poprzez zorganizowaną infrastrukturę transportową.

Nowy kryty magazyn - przytorowy o powierzchni 5000 metrów kwadratowych będzie obsługiwać ponad 48 tys. ton ładunków rocznie. Do niego prowadzić będzie wybudowana linia kolejowa o długości ponad 100 metrów. Wprowadzony do eksploatacji terminal o powierzchni 21 tys. metrów kwadratowych ze strefą celną oraz 3 kolejami dojazdowymi, jest przeznaczony głównie do obsługi ładunków ciężkich.
W 2012 r. w Centrum transportowo-logistyczne Koliadiczy (Kolyadichi) obsłużono 192 tys. ton ładunków, dokonano obsługi 52 tys. kontenerów.
Technologia "suchy port" znacznie zwiększa możliwości i ułatwia realizację przewozów kontenerowych dla uczestników handlu zagranicznego, terytorialnie położonych daleko od portów morskich.
za info Belintertrans

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.