Dodaj ogłoszenie o pracy


"Suchy port" w centrum logistycznym w Koliadiczy niedługo otwarty

Jak informują koleje białoruskie już wkrótce zostanie otwarty nowy terminal w Centrum transportowo- logistycznym (CTL) w miejscowości Koliadiczy obok Mińska.
Nowy terminal znajduje  na stacji kolejowej  Koliadiczy. Centrum jest własnością państwowego przedsiębiorstwa Belintertrans - Centrum transportowo-logistyczne (BTLTS). Centrum będzie stanowiło lądowy terminal intermodalny - tak zwany "suchy port", który ma połączenie z portami morskimi poprzez zorganizowaną infrastrukturę transportową.

Nowy kryty magazyn - przytorowy o powierzchni 5000 metrów kwadratowych będzie obsługiwać ponad 48 tys. ton ładunków rocznie. Do niego prowadzić będzie wybudowana linia kolejowa o długości ponad 100 metrów. Wprowadzony do eksploatacji terminal o powierzchni 21 tys. metrów kwadratowych ze strefą celną oraz 3 kolejami dojazdowymi, jest przeznaczony głównie do obsługi ładunków ciężkich.
W 2012 r. w Centrum transportowo-logistyczne Koliadiczy (Kolyadichi) obsłużono 192 tys. ton ładunków, dokonano obsługi 52 tys. kontenerów.
Technologia "suchy port" znacznie zwiększa możliwości i ułatwia realizację przewozów kontenerowych dla uczestników handlu zagranicznego, terytorialnie położonych daleko od portów morskich.
za info Belintertrans

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.