Dodaj ogłoszenie o pracy


Studenci WSL laureatami konkursu stypendialnego Grupy Raben!

Łukasz Jankowski i Marta Grętkiewicz studenci Wyższej Szkoły Logistyki zakwalifikowali się do ścisłego finału drugiej edycji konkursu Grupy Raben w ramach programu Wings’ Spreaders. O stypendium w wysokości 15.000 zł będą rywalizować z Aleksandrą Melińską z Politechniki Wrocławskiej. Finał konkursu odbędzie się w sierpniu w Gądkach pod Poznaniem.

 

Druga edycja konkursu jest elementem przyjętej przez firmę Raben strategii CSR. Ubiegłoroczna edycja konkursu (Greenovations) dotyczyła zaangażowania w działania ekologiczne. Zwyciężył Łukasz Jankowski z Wyższej Szkoły Logistyki (również tegoroczny finalista). Wyróżnienie  otrzymał również projekt studenta WSL - Michała Mazura, który ze względów regulaminowych nie mógł brać udziału w konkursie (ukończył studia, a konkurs jest wyłącznie dla studentów), ale chciał przekazać swoje pomysły. Tegoroczny konkurs ruszył 1 kwietnia i dotyczy kolejnego obszaru CSR – miejsca pracy - Humanations. Wing’s Spreaders obejmuje swoim zasięgiem te kraje Starego Kontynentu, na terenie których Raben ma własne oddziały, czyli: Czechy, Estonię, Holandię, Litwę, Łotwę, Niemcy, Polskę, Słowację, Ukrainę i Węgry. Nagroda - roczne stypendium - została zwiększona o 100% i wynosi 3 750 euro (równowartość 15.000 zł).

 

Projekty, przygotowane w języku angielskim, można było składać do 31 maja 2011 roku. Spośród zgłoszonych pomysłów jury wybrało 3 najlepsze. Ich autorzy wykazali się znajomością Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Szczególną uwagę w projektach zwróciły ciekawe rozwiązania, których komunikat poprzez swoją atrakcyjność i jasność przekazu buduje świadomy biznes, a których wdrożenie zaskakuje swoją prostotą oraz skutecznością.

 

- Wyłonione projekty charakteryzują się dojrzałością biznesową. Uświadomiły nam, że dotychczasowa polityka bezpieczeństwa jest nie tylko istotna z punktu widzenia interesariuszy wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Studenci dużo uwagi poświęcili jednemu z naszych celów CSR - trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Nowatorstwo myśli i nieszablonowość pomysłów są atutami finałowych projektów”  - mówi Bogna Błasiak-Niciejewska, dyrektor marketingu Grupy Raben, zasiadająca w jury konkursu.

 

- Nasi studenci ponownie dominują w konkursie - dla Wyższej Szkoły Logistyki to ogromny powód do dumy. W ubiegłym roku konkurs wygrał Łukasz Jankowski, a bardzo dobry projekt przekazał Grupie Raben Michał Mazur. W tym roku ponownie wchodząc do finału Łukasz udowodnił, że ubiegłoroczny sukces nie był przypadkiem. Ku naszej radości finalistką jest również inna studentka WSL – Marta Grętkiewicz. Gorąco trzymamy za nich kciuki w finale i cieszymy się, że obszar społecznej odpowiedzialności biznesu, który w logistyce aktywnie rozwija Grupa Raben, tak chętnie zgłębiają nasi studenci, odnosząc jeszcze sukcesy w tak prestiżowych konkursach  – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

 

W finale studenci będą proszeni o przedstawienie swoich pomysłów przed jury. Prezentacja będzie się odbywała w języku angielskim, zatem weryfikacji zostanie poddana nie tylko pomysłowość, sposób przedstawienia, ale i kluczowa aktualnie na rynku pracy – znajomość języka angielskiego.
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.