Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV i Volvo podpisują rekordowy kontrakt

Grupa DSV oraz Volvo Car Corporation podpisały umowę o współpracy. Zawarty na 2 lata kontrakt jest największym w historii międzynarodowej obsługi klientów DSV.
W wyniku podpisania umowy cztery oddziały DSV ze Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Belgii będą kontrolowały operacje na terytorium 17 państw.

Kontrakt to przedłużenie współpracy DSV z Volvo, która rozpoczęła się w 2008 roku w Belgii. To właśnie w Ghent grupa specjalizująca się w rynku motoryzacyjnym (DSV Solutions Automotive) zajmuje się logistyką pobliskiej fabryki Volvo, dostarczając niezbędnych części do montażu pojazdów. Od 2012 roku grupa międzynarodowych specjalistów DSV wraz ze spółką DSV Road przygotowywała strukturę logistyczną dla Volvo Car Corporation.

- Siłą DSV jest zarówno doświadczenie zdobyte w Belgii, jak i gęsta sieć połączeń, rozlokowana na terenie całej Europy. Właśnie te atuty zostały docenione przez Volvo, z którym podpisaliśmy umowę na dwa lata  – mówi Frank Huijbregts, członek zespołu ekspertów DSV Global Accounts.
Grupa DSV będzie zajmować się transportem i logistyką części do fabryk oraz magazynów na terenie całej Europy. Oddziały brytyjski, szwedzki, belgijski oraz niemiecki będą zarządzały transportem pomiędzy dostawcami, przeładunkami oraz dostawami do fabryk na terytorium 17 państw. DSV będzie zarządzało transportem zarówno drogowym, kolejowym jak i morskim.

Volvo Car Corporation produkuje samochody od 1927 roku, kiedy to pierwszy masowo wyprodukowany samochód zjechał z linii produkcyjnej fabryki w Gothenburgu. Od tamtej pory ten szwedzki producent stał się jedną ze sławniejszych skandynawskich marek na rynku motoryzacyjnym, sprzedając samochody w ponad 100 krajach.

za info DSV

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.