Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska liderem na rynku e-commerce

Poczta Polska jest najpopularniejszą firmą logistyczną wśród firm branży e-commerce. W 2012 r. z jej usług skorzystało aż 57,8 proc. firm z tego segmentu – to wnioski z "Raportu e-Commerce 2013” przygotowanego przez Internet Standard.
Autorzy publikacji zwrócili uwagę na wzrost popularności korzystania z przesyłki pocztowej.
– W 2012 r. zaobserwowaliśmy zatrzymanie tendencji spadkowej, która była wcześniej widoczna w przypadku przesyłki pocztowej. Możemy mówić o powrocie popularności tej formy dostawy do klienta, gdyż w 2012 r. udostępniało ją aż 71,57% przebadanych przez nas firm, co oznacza wzrost o ponad 8% w porównaniu do 2011 r. – czytamy w raporcie. Jak zaznaczono w raporcie, tak duża popularność przesyłki pocztowej wiąże się z powrotem badanych e-sklepów do korzystania z usług Poczty Polskiej.

– Ogromną część naszych klientów stanowią sklepy internetowe i klienci dużych platform aukcyjnych. Odpowiadają za blisko 50 proc. nadań przesyłek. Biznes na dobre osadził się w sieci, a Poczta Polska chce być aktywnym graczem na tym rynku oferując usługi dopasowane do potrzeb klientów – mówi Sławomir Żurawski, dyrektor biura rozwoju usług KEP w Poczcie Polskiej.

Perspektywy dla rynku paczkowo-kurierskiego są obiecujące. Szacuje się, że rynek KEP w 2013 r. osiągnie wartość ponad 5 mld złotych. Duży w tym udział ma segment e-commerce, który rocznie rośnie o ok. 25 proc. Dlatego kilka dni temu Poczta Polska wprowadza kolejne produkt dedykowane sektorowi e-commerce, a szczególnie mikro i małym nadawcom.
Przesyłki nadawane w ramach pakietów można także przygotowywać w Internecie dzięki aplikacji Elektroniczny Nadawca. To platforma online, która w domu pozwala załatwić wszystkie formalności związane z wysyłką. Jedyne, co musi zrobić nadawca, to przywieźć paczkę na pocztę.

za info Poczta Polska

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.