Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska liderem na rynku e-commerce

Poczta Polska jest najpopularniejszą firmą logistyczną wśród firm branży e-commerce. W 2012 r. z jej usług skorzystało aż 57,8 proc. firm z tego segmentu – to wnioski z "Raportu e-Commerce 2013” przygotowanego przez Internet Standard.
Autorzy publikacji zwrócili uwagę na wzrost popularności korzystania z przesyłki pocztowej.
– W 2012 r. zaobserwowaliśmy zatrzymanie tendencji spadkowej, która była wcześniej widoczna w przypadku przesyłki pocztowej. Możemy mówić o powrocie popularności tej formy dostawy do klienta, gdyż w 2012 r. udostępniało ją aż 71,57% przebadanych przez nas firm, co oznacza wzrost o ponad 8% w porównaniu do 2011 r. – czytamy w raporcie. Jak zaznaczono w raporcie, tak duża popularność przesyłki pocztowej wiąże się z powrotem badanych e-sklepów do korzystania z usług Poczty Polskiej.

– Ogromną część naszych klientów stanowią sklepy internetowe i klienci dużych platform aukcyjnych. Odpowiadają za blisko 50 proc. nadań przesyłek. Biznes na dobre osadził się w sieci, a Poczta Polska chce być aktywnym graczem na tym rynku oferując usługi dopasowane do potrzeb klientów – mówi Sławomir Żurawski, dyrektor biura rozwoju usług KEP w Poczcie Polskiej.

Perspektywy dla rynku paczkowo-kurierskiego są obiecujące. Szacuje się, że rynek KEP w 2013 r. osiągnie wartość ponad 5 mld złotych. Duży w tym udział ma segment e-commerce, który rocznie rośnie o ok. 25 proc. Dlatego kilka dni temu Poczta Polska wprowadza kolejne produkt dedykowane sektorowi e-commerce, a szczególnie mikro i małym nadawcom.
Przesyłki nadawane w ramach pakietów można także przygotowywać w Internecie dzięki aplikacji Elektroniczny Nadawca. To platforma online, która w domu pozwala załatwić wszystkie formalności związane z wysyłką. Jedyne, co musi zrobić nadawca, to przywieźć paczkę na pocztę.

za info Poczta Polska

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.