Dodaj ogłoszenie o pracy


Elektroniczny List Przewozowy w PKP CARGO

PKP CARGO uruchomiło system Elektronicznego Listu Przewozowego, który pozwala zlecić usługę przez przeglądarkę internetową. Jest to pierwszy krok do zastąpienia w przyszłości papierowej dokumentacji przewozowej i około przewozowej wersją elektroniczną. 
Taka forma usług PKP CARGO jest dostępna na stronie internetowej przewoźnika www.pkp-cargo.eu.
-Wdrożenie elektronicznego listu przewozowego rozpoczyna sukcesywny proces wymiany tradycyjnej dokumentacji, związanej z procesem przewozowym, na wersją elektroniczną – mówi Łukasz Boroń, Prezes PKP CARGO.

Spółka już uruchomiła elektroniczną obsługę przesyłek krajowych, które w pierwszym półroczu 2013r. stanowiły 57,6% przewożonej masy przewoźnika. W kolejnym etapie system będzie obsługiwać również przesyłki międzynarodowe w komunikacji CIM. Następnie dla klientów będzie udostępniona możliwość wymiany kolejnych elektronicznych dokumentów związanych z procesem przewozowym i około przewozowym.  Klienci PKP CARGO będą mogli nadawać przesyłki na portalu lub poprzez eksport pliku z własnych systemów do systemu PKP CARGO.

Wdrożenie elektronicznego listu przewozowego pozwala kosztów zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty Klientów PKP CARGO. Docelowo ma to znacząco poprawić szybką wymianę informacji związanych z całym procesem przewozu.  
Aplikacja do obsługi elektronicznego listu przewozowego została przygotowana na specjalnie utworzonym portalu klienta, który będzie rozwijany i w przyszłości posłuży klientom do korzystania z innych, usług elektronicznych, które będą sukcesywnie wprowadzane jak np. zamówienie na wagony czy e-Faktura. Portal docelowo będzie spełniać rolę integratora elektronicznych usług PKP CARGO oferowanych klientom.

za info PKP Cargo

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.