Dodaj ogłoszenie o pracy


Artur Radwan w Radzie Pracodawców RP

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej to największa i najstarsza organizacja pracodawców w kraju. Została utworzona 1989 r. jako Konfederacja Pracodawców Polskich. Obecnie skupia 7500 firm: od małych przedsiębiorstw po największe w skali kraju.
Do jej głównych zadań należy aktywne wspieranie polskiej przedsiębiorczości oraz troska o wspólne interesy przedsiębiorców.
Jest także organizatorem konkursów promujących osoby zaangażowane w rozwój przedsiębiorczości w Polsce, w tym np. Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu, Wektor i Super Wektor czy Konfederatki.

Rada Pracodawców RP, do której został przyjęty Artur Radwan, jest organem, do którego zadań należy m.in. przygotowywanie stanowisk Pracodawców RP w sprawach publicznych związanych z interesami pracodawców, w tym w szczególności członków Pracodawców RP. Artur Radwan pełni funkcję Przewodniczącego Platformy Koleje Polskie.

za info Koleje Mazowieckie

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.