Dodaj ogłoszenie o pracy


Zgoda Komisji Europejskiej na joint venture Lotos i BP

Komisja Europejska zaaprobowała porozumienie między Grupą Lotos a BP Europa o utworzeniu spółki joint-venture. Nowa spółka zarządza dostawami, logistyką i sprzedażą paliwa lotniczego w Polsce.
Zależy nam na umocnieniu naszej pozycji rynkowej – mówi Artur Warsocki, dyrektor naczelny LOTOS Tank S.A. – Do tej pory uruchomiliśmy operacje tankowania do skrzydła na warszawskim Okęciu. Sfinalizowaliśmy wejście na krakowskie lotnisko w Balicach. Działamy również w gdańskim porcie lotniczym oraz dostarczamy hurtowo paliwo do kilku innych portów lotniczych prowadzących operacje tankowania w własnym zakresie.
Air BP – pion paliw lotniczy koncernu BP oraz Grupa Lotos zawarły w czerwcu br. porozumienie o utworzeniu spółki typu joint-venture powstałej dzięki zbyciu przez Grupę 50% udziałów w Lotos Tank na rzecz Air BP. Po finalizacji transakcji nowa spółka będzie kontynuowała swoją działalność pod nazwą Lotos – Air BP Polska.

Spółka ma kontynuować swoją działalność na lotniskach w Gdańsku, Warszawie i Krakowie oraz planuje rozpocząć operacje w Katowicach i Modlinie. Nowa spółka będzie wykorzystywała atuty takie jak międzynarodowa baza klientów i doświadczenie Air BP oraz znajomość rynku lokalnego Grupy LOTOS i jej możliwości w zakresie efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw.

za info Lotos

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.