Dodaj ogłoszenie o pracy


PKP CARGO i Węglokoks S.A. przedłużyły umowę na przewozy węgla

W ciągu najbliższych pięciu lat PKP CARGO będzie przewozić węgiel na zlecenie Węglokoks S.A. Strony przedłużyły obowiązującą umowę zawartą w 2008 r. na lata 2014-2018.
-  Współpraca Węglokoks S.A. z PKP CARGO liczy już kilkadziesiąt lat i oceniamy ją jako bardzo owocną i efektywną. Aneksowana umowa stanowi kontynuację współpracy z firmą, która jest najbardziej wszechstronnym i komplementarnym przewoźnikiem w Polsce, co pozwoli zabezpieczyć usługi logistyczne dla ok. 130 relacji przewozowych rocznie w eksporcie polskiego węgla i tym samym spełnić oczekiwania naszych kontrahentów w tym zakresie – mówi Jerzy Podsiadło, Prezes Zarządu Węglokoks S.A., jednego z największych europejskich dostawców paliw stałych i największego polskiego eksportera węgla kamiennego.

– Współpraca z Węglokoksem ma dla nas kluczowe znaczenie. Przedłużając ten duży, wieloletni kontrakt możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość– mówi Łukasz Boroń, Prezes Zarządu PKP CARGO.
PKP CARGO przewozi na zlecenie producentów i dystrybutorów ok. 50 mln ton węgla rocznie.

za info PKP Cargo

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.