Dodaj ogłoszenie o pracy


Kupić w internecie łatwo, a co ze zwrotami

Handel w internecie to nie tylko dostarczenie przesyłki z zakupami do zamawiającego, ale też umożliwienie mu dokonania zwrotu, jeśli jest niezadowolony.
A jak pokazują statystyki DPD - będącej częścią Grupy La Poste GeoPost, aż  4 na 10 niemieckich e-klientów zwraca zakupione przedmioty, głównie ubrania. Jak twierdzi Michael Knaupe, dyrektor produktów i usług B2C w DPD - „zwroty są integralną częścią handlu internetowego. Efektywne zarządzanie oddawanymi przedmiotami ma dla nadawców i odbiorców równie istotne znaczenie, jak sama wysyłka artykułów”.
Dlatego firma kurierska DPD wprowadziła nową stronę, umożliwiającą zwroty przesyłek w Niemczech. W Niemczech operator ma 4,5 tys. ParcelShops i pracuje nad rozszerzeniem sieci do 8 tys. do końca 2014 roku.
Ponieważ w Wielkiej Brytanii nie dysponuje własnymi punktami, porozumiała się z brytyjską firmą – Hermes. Celem tego partnerstwa jest ulepszenie jakości usługi zwrotów. Brytyjski Hermes wprowadził tam w zeszłym roku swoją sieć i obecnie ma już około 3 tys. punktów obsługujących zwroty.
za info InPost

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.