Dodaj ogłoszenie o pracy


,,Power of Pooling’’ – innowacyjny kalkulator kosztów CHEP

CHEP, firma specjalizująca się w usługach wynajmu palet i kontenerów, wprowadza nowe, innowacyjne narzędzie dla klientów - kalkulator kosztów ,,Power of Pooling’’. Dzięki tej funkcji w szybki i prosty sposób można obliczyć potencjalne koszty i oszczędności wynikające z poolingu oraz korzyści dla środowiska. Kalkulator Narzędzie ,,Power of Pooling’’ pozwala przy pomocy jednego przycisku przeliczyć koszty wynikające z użytkowania białych palet oraz odkryć potencjalne oszczędności i korzyści tego rozwiązania.

Aplikacja stosuje serię algorytmów i danych charakterystycznych dla danego kraju, w celu obliczenia bieżących, rocznych wydatków związanych z użytkowaniem palet dla danego użytkownika. Jednocześnie identyfikuje obszary, w których można poczynić oszczędności - przy współpracy z CHEP. Analizując dane w oparciu o model Analizy Cyklu Żywotności certyfikowany przez ISO, aplikacja demonstruje również porównanie korzystnych dla środowiska rozwiązań CHEP (zmniejszona emisja dwutlenku węgla, mniejsze zużycie drewna czy też mniejsza ilość śmieci wywożonych na wysypiska) przez zastosowanie białych palet. Funkcja ,,Power of Pooling’’ jest obecnie dostępna na stronie firmy w 10 językach europejskich i może być stosowana na komputerach osobistych, tabletach i smartphonach, bez konieczności ściągania aplikacji na dane urządzenie. Wyniki analizy wyświetlane są online lub wysyłane e-mailem. Już w tej chwili klienci mogą dowiedzieć się jakie ile można zyskać korzystając z tego narzędzia, jak znacznie zmniejszyć swoje koszty oraz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Firma zajmuje się wszystkimi aspektami związanymi z zarządzaniem paletami. Oferuje przejrzystą strukturę cenową, która sprawia, że planowanie wydatków jest łatwiejsze. Producenci nie muszą przejmować się zmieniającymi się cenami paliwa czy drewna. Nie muszą też martwić się o dostępność opakowań w trakcie sezonowych szczytów. 

System stosowany przez CHEP jest rozwiązaniem dla przedsiębiorstw charakteryzujących się zarówno lokalnym, krajowym i prostym systemem dystrybucji jak i firm działających w oparciu o złożone, nierzadko międzynarodowe sieci dystrybucyjne. Współpraca z CHEP ogranicza się do zamówienia palet, zapakowania towaru, a następnie poinformowania firmy o miejscu wysyłki produktów na paletach.

(źr. CHEP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.