Dodaj ogłoszenie o pracy


Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna po raz szósty

11 października 2013 roku rozpoczęła się VI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do pierwszego, szkolnego etapu przystąpiło niemal 7900 uczniów z całej Polski. Organizatorem jedynego tej rangi konkursu wiedzy dla przyszłych logistyków jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

Prawie 7900 uczniów z 270 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju wzięło udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do rozwiązania – 25 pytań testowych, a do wygrania bezpłatne studia w WSL, cenne nagrody rzeczowe, praktyki i staże w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych oraz zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego.

Pokonanie szkolnego etapu wymagało nie tylko ogólnej znajomości podstaw logistyki, ale także szczegółowej wiedzy dotyczącej międzynarodowych regulacji transportu drogowego, zasad organizacji transportu morskiego i lotniczego czy znajomości rodzajów dokumentów spedycyjnych, a to dlatego, że hasłem tegorocznej olimpiady jest rola transportu i spedycji w logistyce.

- Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to autorski program rozwoju talentów WSL – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. - Ten konkurs to nie tylko szkolna próba sił. Dla wielu młodych ludzi to początek kariery w logistyce. Z roku na rok przybywa entuzjastów logistycznych zmagań, tych którzy z udziałem w olimpiadzie wiążą poważne plany – studenckie i zawodowe.

Wyniki pierwszego etapu olimpiady będą znane do końca października. Ci, którzy najlepiej poradzą sobie w szkolnych potyczkach, spotkają się na zawodach okręgowych – 5 grudnia. Finał olimpiady, do którego zakwalifikuje się ścisła czołówka młodych logistyków, odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 7 marca. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 kwietnia 2014 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, stopnia ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów oraz podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

za info WSL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.