Dodaj ogłoszenie o pracy


Japoński Tokai Rubber Industries otwiera drugą fabrykę w Polsce

Spółka TRI Poland, która jest częścią japońskiego Tokai Rubber Industries otworzyła fabrykę części samochodowych w Podstrefie Zagórz, która wchodzi w skład SSE Euro-Park Mielec. To już drugie centrum produkcyjne tego inwestora w Polsce. Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie co najmniej 80 osób.

Nowootwarta fabryka TRI Poland produkować będzie gumowe i gumowo-metalowe części antywibracyjne oraz uretanowe elementy dźwiękochłonne dla przemysłu motoryzacyjnego. Dotychczas TRI Poland miała jeden zakład produkcyjny, działający od 2000 roku w Wolbromiu, w woj. małopolskim. Utworzenie fabryki w Zagórzu, której wartość szacowana jest na 36 mln złotych, to kolejny krok w ekspansji firmy na rynek europejski.

TRI Poland jest częścią japońskiego Tokai Rubber Industries – globalnego producenta części samochodowych, który zatrudnia łącznie ponad 10 000 pracowników. Poza dwoma fabrykami w Polsce, konsorcjum posiada blisko 20 centrów produkcji na całym świecie: Chinach, Tajlandii, Korei Południowej, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, a także w macierzystej Japonii. 

Przypomnijmy, że w Polsce działa 85 firm produkcyjnych z japońskim kapitałem.

źródło: AIiIZ

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.