Dodaj ogłoszenie o pracy


Rajd „Blue Corridor 2013: Hansa” przystanek Gdańsk

3 października 2013 r. z Petersburga w Rosji wystartował „Blue Corridor”, odbywający się już po raz 7. rajd samochodów napędzanych gazem ziemnym. Ciężarówki, samochody oraz autobusy rozpoczęły 16-dniową podróż przez 9 państw europejskich liczącą 3900 km, podążając dawnym szlakiem handlowym Hanzy.

13 października br. rajd Blue Corridor zawita do Trójmiasta, gdzie na Politechnice Gdańskiej odbędzie się konferencja uczestników rajdu pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarski. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną walory użycia gazu ziemnego w transporcie oraz technologia tankowania CNG/LNG. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pojazdów uczestniczących w rajdzie.

„Blue Corridor” to odbywający się już po raz 7. rajd samochodów napędzanych gazem ziemnym. Z początkiem października ciężarówki, samochody osobowe oraz autobusy ruszyły w 16-dniową podróż liczącą 3900 km przez 9 państw europejskich, podążając dawnym szlakiem handlowym Hanzy. Rajd organizowany jest corocznie i promuje korzyści płynące z zastosowania gazu ziemnego – jako czystego, bezpiecznego i taniego paliwa, które może odegrać istotną rolę w rozwoju europejskiego transportu.
Rajd zatrzymuje w 9 europejskich państwach: Finlandii, Szwecji, Dani, Niemczech, Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii i Rosji. Na trasie przejazdu organizowane są konferencje skupiające ekspertów rynku gazowego oraz wystawy pojazdów.

Od pierwszego rajdu Blue Corridor w 2008 roku, użycie gazu ziemnego w transporcie znacznie wzrosło - ilość pojazdów napędzanych gazem ziemnym z 9,5 miliona w 2008 roku wzrosła do 18 milionów 2013 roku.
za info:bleucorridor
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.