Dodaj ogłoszenie o pracy


Litewski i łotewski Rhenus Logistics w System Alliance Europe

Rhenus Logistics OÜ oraz Rhenus Svoris filiale Latvija nowymi partnerami sieci System Alliance Europe.
Firma Rhenus w Estonii i na Łotwie należą do europejskiej sieci partnerskiej przewoźników od października br. W związku z tym sieć obejmuje teraz cały rejon bałtycki. System Alliance Europe ze swoimi 56 partnerami i 189 oddziałami jest już obecny w 29 krajach.
Branża logistyczna ma solidne podłoże w Estonii i na Łotwie. - Prognozy dotyczące rozwoju eksportu i działalności inwestycyjnej są pozytywne. W związku z tym nadszedł czas, aby System Alliance Europe pojawił się na rynku - mówi Uwe Meyer, dyrektor zarządzający System Alliance Europe. Meyer dodał także, że Rhenus ma ugruntowaną pozycję partnera, który jest już reprezentowany w sieci przez dziesięć innych spółek.
Ekspansja na kolejne obszary jest ważnym elementem strategii. Cały czas czynimy wysiłki celem poszerzenia naszej sieci – niedługo zdobędziemy partnerów w Bośni i Hercegowinie, Macedonii oraz Czarnogórze.
System Alliance Europe to sieć przewoźników, która skupia czołowych dostawców usług logistycznych średniej wielkości. Oferuje transport drobnicy za pośrednictwem ich miejscowych partnerów.
za info SAE

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.