Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Fiege wzbogaca swoje portfolio usług w Chinach

Dzięki nowym, kompleksowym rozwiązaniom w zakresie handlu elektronicznego stworzonym z myślą o Chinach, Grupa Fiege, specjalizująca się w logistyce kontraktowej oraz usługach dla sektora handlu elektronicznego, umożliwia klientom europejskim dostęp do potężnego, rozwijającego się rynku chińskiego. Elastyczna i wysoce zintegrowana koncepcja umożliwia świadczenie pełnego zakresu usług przez Grupę Fiege. Zarządzanie zamówieniami, przetwarzanie płatności, zarządzanie należnościami, obsługa klienta, a także całość działań logistycznych, w tym fracht lotniczy i morski – wszystkie te procesy specjalnie dostosowane są do warunków panujących w Chinach oraz do zachowań chińskich klientów. Krok ten jest odpowiedzią zarówno na rosnące znaczenie Chin jako rynku zbytu, jak i na potrzeby klientów europejskich poszukujących skutecznych rozwiązań.

Grupa Fiege jest obecna w Chinach od 1981 roku. Dzięki skutecznym i skalowalnym procesom handlu elektronicznego, potężnej sieci lokalnych partnerów i przewoźników oraz profesjonalnemu zarządzaniu projektami, firmy europejskie mogą korzystać z optymalnego wsparcia. Fiege dba o spełnienie specyficznych wymogów obowiązujących przy imporcie towarów z Europy, wspierając klientów w kwestiach związanych z opłatami celnymi, w działaniu w zgodzie ze specjalnymi przepisami przewozowymi oraz w uzyskaniu określonych świadectw. Wejście na chiński rynek handlu internetowego jest dla przedsiębiorstw europejskich procesem złożonym ze względu na specyficzne uwarunkowania prawne, kulturowe i ekonomiczne. Chińczycy rzadko używają kart kredytowych, preferowaną formą płatności jest wciąż płatność gotówką przy odbiorze (cash-on-delivery). Ponadto do większości transakcji internetowych dochodzi na rynkach C2C (Customer-to-Customer), na których klient chiński wymienia się towarami bezpośrednio z innymi nabywcami, co może sprzyjać budowie zaufania. Do prowadzenia handlu elektronicznego w Chinach potrzebne są więc koncepcje rozwiązań tworzone na miejscu, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów oraz uwarunkowań rynku.

- Dzięki naszej wizji handlu elektronicznego odnieśliśmy w Europie znaczący sukces. Cieszymy się, że możemy powiązać ten sukces także z wieloletnim doświadczeniem na rynku chińskim. Chiny są bardzo dynamicznym rynkiem, rozwijającym się prężnie w dziedzinie handlu elektronicznego. Dzięki naszym nowym rozwiązaniom możemy zaoferować klientom możliwość skorzystania z tego ogromnego potencjału - wyjaśnia Felix Fiege, członek zarządu i dyrektor zarządzający Grupy Fiege.

Spółka Fiege Far East działa w Chinach od 1981 w zakresie logistyki kontraktowej, frachtu powietrznego i morskiego. O sprawny przebieg wszystkich procesów dba 250 pracowników, wnoszących do Grupy istotną znajomość rynków lokalnych. Spółka ma w Chinach licencję „A”, która oficjalnie umożliwia grupie samodzielne dokonywanie transakcji w zakresie logistyki kontraktowej.

za info Fiege

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.