Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO - inauguracja otwarcia oddziału w Rzeszowie

GEFCO Polska uruchomiło nową platformę logistyczną w Rzeszowie. Filia będzie oferowała pełną gamę usług operatora logistycznego, z naciskiem na potrzeby klientów z branży przemysłowej. Uroczyste otwarcie oddziału miało miejsce podczas seminarium „Łańcuch dostaw kluczową kompetencją Twojej firmy - myśl lokalnie, działaj globalnie”, zorganizowanego 3 października w rzeszowskim hotelu Bristol, na które firma zaprosiła swoich klientów i dziennikarzy.

Czemu Rzeszów?

Podkarpacie stanowi granicę Unii Europejskiej z Ukrainą. W niedługiej przyszłości pozwoli to na sprawną komunikację z Europą Wschodnią poprzez, będąca na ukończeniu, autostradę A4. Region jest również dobrze skomunikowany z zachodem Polski i z Europą Zachodnią. W kolejnych latach platforma w Rzeszowie stanie się, więc punktem pozwalającym na rozwój międzynarodowej sieci GEFCO na południu i wschodzie Europy. GEFCO uznało Rzeszów za najlepsze miejsce do ulokowania platformy logistycznej, pozwalające na obsługę Polski południowo – wschodniej. Oddział zlokalizowany jest w parku logistycznym Rudna Mała. GEFCO Rzeszów będzie ukierunkowane głównie na obsługę branży przemysłowej, jednak zachowa elastyczność, pozwalającą na zaoferowanie usług dla większości sektorów gospodarki.

- Otwarcie oddziału w Rzeszowie pozwoliło przede wszystkim na wypełnienie luki w obecnej sieci dystrybucyjnej na terenie kraju. Dzięki nowej platformie będziemy mogli ograniczyć czas przewozu do 24 godzin dla większości kierunków na terenie Polsce – mówi Marcin Trautman, kierownik nowego oddziału GEFCO.

W przyszłości planujemy też połączenie Rzeszowa przepływami z Ukrainą, Słowacją, Rumunią i Turcją. Ważnym aspektem obecności operatora w Rzeszowie jest również stale wzrastające zapotrzebowanie na usługi logistyczne w regionie.  W ostatnich latach zauważalny jest bardzo duży rozwój Podkarpacia, o czym świadczy powstanie dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych (Mieleckej i Tarnobrzeskiej) oraz Doliny Lotniczej, a także rozkwit firm z sektora Automotive. Większość przedsiębiorstw rozwijających się i powstających na Podkarpaciu to firmy produkcyjne, które potrzebują wsparcia logistycznego dla swojego łańcucha dostaw. GEFCO ze swoją ofertą szytych na miarę rozwiązań logistycznych dla przemysłu, którym między innymi było poświęcone ostatnie seminarium w Rzeszowie, na pewno będzie mogło odpowiedzieć na ich zapotrzebowanie oraz wesprzeć ich krajowy i międzynarodowy rozwój.

(red.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.