Dodaj ogłoszenie o pracy


Lider w zakresie stosowania dobrych praktyk w zarządzaniu BHP – 2013 r. - dla DHL Express

DHL Express (Poland), zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Lider w zakresie stosowania dobrych praktyk w zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy”– 2013 r.” Tym samym DHL Express znalazł się w gronie 4 firm nominowanych w tym roku do nagrody „Motyl Bezpieczeństwa 2013”.

„Lider w zakresie stosowania dobrych praktyk w zarządzaniu bezpieczeństwem i higieną pracy”– 2013 r.”, to konkurs, który ma na celu upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy. Skierowany jest do przedsiębiorstw wykazujących innowacje w zakresie dbałości o bezpieczeństwo pracowników, budowania świadomości bezpieczeństwa w środowisku pracy, nowatorskich rozwiązań technologicznych kształtujących bezpieczeństwo, angażowania pracowników w tworzenie bezpiecznych i ergonomicznych warunków pracy.

Wyróżnienia przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwiązań organizacyjnych i technicznych prowadzących do poprawy warunków pracy, ochrony zdrowia i prewencji zagrożeń zawodowych.
Działania firmy zostały pozytywnie zweryfikowane audytem konkursowym. Wręczając nam wyróżnienie kapituła konkursu podkreśliła również wysokie zaangażowanie kadry kierowniczej w sprawy BHP. A znaleźć się w towarzystwie takich firm, jak KGHM, JYSK, DELL, PHILIPS, SONOCO (laureaci tegorocznej i poprzedniej edycji) to powód do satysfakcji.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Rozwoju Kadr, Katedra Zarządzania Produkcją i Logistyki Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz "EGO" Centrum Edukacji i Doradztwa.

za info DHL Express

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.