Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa chłodnia NORDIS w Opolu

Producent i dystrybutor żywności mrożonej firma Nordis, otwiera nowoczesną chłodnię o powierzchni 700 m2, która będzie obsługiwać rynek opolski i śląski, to energooszczędny obiekt zbudowany wg koncepcji firmy Nordis. Budynek uwzględnia specyfikę polskiego rynku dystrybucji produktów mrożonych, m.in. pozwala utrzymywać kilka temperatur, odpowiednich dla różnych grup produktów. Magazyny chłodnicze to zazwyczaj najdroższe w budowie i utrzymaniu budynki. Dlatego Nordis postawił na powierzchnię pozwalającą na 14-dniową rotację przechowywanych towarów. Takie rozwiązanie pozwala zrównoważyć koszt obsługi budynku przy zachowaniu pełnej wydajności dystrybucji.

– Właściciele sklepów chcą mieć dostęp do szerokiej oferty produktów mrożonych, przy zachowaniu krótkiego czasu oczekiwania na dostawę i bez konieczności gromadzenia dużych ilości towaru – mówi Tomasz Meller, prezes Grupy Nordis. – Nowa chłodnia w Opolu jest dopasowana do potrzeb rynku i pozwala na bardzo skuteczną dystrybucję produktów Nordis i innych marek, które sprzedajemy – dodaje Tomasz Meller. Przestrzeń chłodni została zaprojektowana w taki sposób, aby możliwe było utrzymanie w jej wnętrzu różnych temperatur chłodzenia. Umożliwia to grupowanie produktów według wymaganych temperatur mrożenia od -30 do -18 stopni Celsjusza. Koncepcja chłodni powstała na podstawie 45-letniego doświadczenia Nordis w zakresie dystrybucji i przechowywania żywności. Projekt, który wykorzystuje najnowsze tendencje i technologie chłodzenia. Nowa chłodnia będzie zarówno lokalny rynek opolski jak i śląski.

( źr. za inf. Nordis Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.