Dodaj ogłoszenie o pracy


Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu - druga edycja

Co zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? Dlaczego nie wolno wyrzucać go do śmietnika? Odpowiedzi na te oraz wszelkie inne pytania, dotyczące elektroodpadów będzie można uzyskać podczas drugiej edycji Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. Akcja, którą współorganizują FagorMastercook i Biosystem, a wspiera Urząd Miasta, rozpocznie się już 9 października.

Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu to inicjatywa mająca na celu edukację mieszkańców w kwestii szkodliwego wpływu na środowisko substancji zawartych w odpadach elektrycznych i elektronicznych (m.in. sprzęcie RTV i AGD). Akcja została już doceniona m.in. przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej i była jednym z najważniejszych czynników, decydujących o  przyznaniu gminie Wrocław zwycięstwa w rankingu „Polska Gmina Przyjazna Recyklingowi”.

Tegoroczna edycja ruszy 9 października 2013 r. Wówczas na Rynku odbędzie się happening, podczas którego młodzież wystąpi w specjalnie przygotowanych kostiumach elektrosprzętów. Tego dnia rozpocznie się również konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, w formie „gry miejskiej”, z pytaniami i zagadkami ekologicznymi. Z kolei 23 października, w 6 punktach miasta, przeprowadzona zostanie zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu zakończy koncert zespołu Recycling Band oraz uroczystość wręczenia nagród dla zwycięzców konkursu.

za info wde2013.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.