Dodaj ogłoszenie o pracy


Norbert Dentressangle może już przejąć spedycję od Dahera

Jeszcze w lipcu br. opublikowano informację o podpisaniu umowy przejęcia działalności spedycyjnej grupy Daher przez ND. 26 września Norbert Dentressangle uzyskał zielone światło ze strony francuskich organów ochrony konkurencji. Powyższa decyzja aprobująca francuskich organów ochrony konkurencji pozwoliła sfinalizować tę operację. Przypomnimy, że w wyniku umowy ND przejmuje od grupy Daher 11 oddziałów (8 we Francji i 3 w Rosji) wraz z 287 pracownikami. W ubiegłym roku ta część spółki Daher odnotowała obroty rzędu 80 milionów euro.

Wraz z przejęciem działalności spedycyjnej, Grupa ND pozyskuje także cenione know-how, które pozwoli wzmocnić bliskie relacje wiążące Grupę z jej prestiżowymi i wymagającymi klientami, wielkimi markami z sektora przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, chemicznego i dóbr luksusowych, które wymagają zapewniania odpowiedniej jakości operacji transportowych.

Przejęcie to doskonale wpisuje się w strategię rozwoju sektora działalności spedycyjnej przez grupę Norbert Dentressangle, realizowaną od podstaw od 2010 r. Dzięki tej transakcji Grupa rozszerza swą ofertę usług w zakresie spedycji międzynarodowej, wkracza na pierwszy poziom konsolidacji z rocznym obrotem bliskim 220 mln euro i rozpoczyna działania, które bezpośrednio przyczynią się do poprawy rentowności całego działu freight forwarding. Dział ten liczy obecnie 800 pracowników, zatrudnionych w 56 oddziałach, działających w 14 krajach na 3 kontynentach.

Norbert Dentressangle dysponuje aktualnie 8 oddziałami freight forwarding we Francji (Roissy, Le Havre, Strasburg, Marsylia, Lyon, Lille, Nantes, Tuluza) i uzyskał znaczący udział w tym rynku.

za info ND

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.