Dodaj ogłoszenie o pracy


Bieżanów & Talegria - nowy gracz na rynku kolei dużych prędkości

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które odbywają się w Gdańsku została podpisana umowa zawiązująca nowa spółkę, która dostarczy na rynek rozjazdy kolejowe i inne elementy nawierzchni dedykowane dla systemu kolei dużych prędkości.
Nowy podmiot jest wspólnym przedsięwzięciem Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” oraz jednego z czołowych producentów nawierzchniowych na hiszpańskim rynku kolejowym – Talleres Alegria s.a.

– Efektywnie łączymy doświadczenia obu podmiotów by osiągnąć sukces na skalę regionu a nawet całej Europy – mówi Jacek Paś, prezes KZN „Bieżanów” & TALEGRIA Sp. z o.o. – Naszym celem jest innowacyjna, ale już sprawdzona technologicznie infrastruktura szynowa przeznaczona dla kolei dużych prędkości. Szczególny nacisk kładziony będzie na zaawansowane konstrukcje rozjazdów kolejowych i elementów rozjazdowych dedykowanych dla ruchu prowadzonego z prędkością 250 km/h i wyższą – akcentuje.
Nowoczesne rozwiązania techniczne mają być wprowadzane przez nowy podmiot z uwzględnieniem realnych potrzeb kluczowych klientów – zarządców infrastruktury oraz podmiotów prowadzących inwestycje na liniach KDP. Chodzi tu szczególnie o wysokie standardy jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.
Nowa spółka proponuje konkretne i gotowe rozwiązania , takie jak prezentowany na targach TRAKO 2013 rozjazd kolejowy Rz 60E1-1200-1:18,5 dedykowany dla prędkości 250 km/h z krzyżownicą z ruchomym dziobem.

W Grupie KZN Bieżanów znajduje się obecnie siedem spółek. Obok lidera Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” oraz nowej spółki KZN „Bieżanów” & TALEGRIA są to KZN Rail, Nasycalnia Podkładów w Czeremsze, Trade-Port, Vistula Rail Operator i niemiecka spółka GuW Gleis und Wiechentechnik.
za info KZN Bieżanów

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.