Dodaj ogłoszenie o pracy


ET Logistik i Pekaes utworzą klaster spedycyjno - logistyczny

 

ET Logistik Sp. z o.o. oraz PEKAES S.A. poinformowały o rozpoczęciu przygotowań do utworzenia nowego klastra spedycyjno-logistycznego. Celem jest rozwój systemu dystrybucji krajowej przesyłek drobnicowych.

Jak informują zarządy firm, na rynku krajowym i międzynarodowym oraz obsługa klientów będzie kontynuowana przez oba podmioty w pełni niezależnie. Nowoczesna forma współpracy, jaką jest klaster, zostanie wykorzystana w celu uzyskania efektów synergii w wybranych obszarach współpracy. Uwzględniając zróżnicowanie aktywności na rynku obaj partnerzy będą poszukiwać nowych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, które pozwolą na kształtowanie procesów operacyjnych zgodnie z wymogami zrównoważonego rozwoju systemów TSL. - Współpraca z PEKAES daje możliwość ET Logistik zwiększenia dynamiki rozwoju na rynku krajowym i europejskim. Konkurencja na tych rynkach się nasila i w branży TSL nadchodzi czas wykorzystania dobrych praktyk, które zostały już upowszechnione w przemyśle, m.in. w znanym na skalę międzynarodową klastrze Dolina Lotnicza – powiedział dr Grzegorz Kaczor, wiceprezes zarządu ET Logistik Sp. z o.o. W pierwszym półroczu 2013 r. wolumen przewozów w segmencie przewozów drobnicowych i kurierskich w Grupie PEKAES wzrósł o 4,5 proc.

ETLogistik w swojej działalności skupia się na świadczeniu usług logistycznych i dystrybucji ładunków drobnicowych i całopojazdowych z uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego i tworzenia przyjaznych człowiekowi miejsc pracy. Firma działa na rynku od 1995 roku.

(źr. ET Logistik/Pekaes)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.