Dodaj ogłoszenie o pracy


KN EngineChain - innowacyjne rozwiązanie logistyczne Kuhene + Nagel

KN EngineChain to rozwiązanie firmy Kuehne + Nagel stworzone by zaspokoić rosnące potrzeby firm z sektora lotniczego na dedykowane usługi dla logistyki silników. Zostało ono zaprezentowane na europejskiej konferencji Aerospace MRO w Londynie.

KN EngineChain przedstawiła firma Kuehne + Nagel jako innowacyjne rozwiązanie  end-to-end zaprojektowane dla łańcucha dostaw logistyki silników lotniczych. KN EngineChain zapewnia niezawodny i bezpieczny transport oraz przechowywanie silników, przez certyfikowane zarówno procesy jak i personel.
Jak powiedział Erik Goedhart, Senior Vice President Aerospace w Kuehne + Nagel - W przemyśle lotniczym wszystkie prace techniczne są szczegółowo regulowane przez organizacje zdatności do lotu, IATA i inne. Jednakże w odniesieniu do logistyki silników, sformułowane regulacje są dość ogólne, dlatego konieczne jest dostosowanie procesów logistycznych do wzrostu wartości aktywów silników lotniczych. Z tego powodu firma Kuehne + Nagel podjęła inicjatywę projektując szyte na miarę, dedykowane rozwiązania, oparte na ściśle określonych  procesach  i certyfikowanych pracownikach.

KN EngineChain to zintegrowane od początku do końca rozwiązania logistyczne wyposażone w globalną infrastrukturę i regionalne dedykowane centra kompetencyjne oraz obszerne programy szkoleniowe i procesy logistyczne. Wszystkie procesy są certyfikowane według przejrzystych zasad zintegrowanych z wytycznymi  standardowych procedur operacyjnych i instrukcji roboczych Kuehne + Nagel QSHE (jakość, bezpieczeństwo, zdrowie, środowisko). Ponadto, Kuehne + Nagel przeprowadza ocenę przewoźników drogowych i lotniczych, zapewniając tym samym know-how i koncentrację całego łańcucha dostaw silników.
Kombinacja globalnej widoczności 24h, aktywnego monitoringu, specjalistycznej wiedzy i certyfikowanych umiejętności pracowników to sposób na eliminację potencjalnych opóźnień i uszkodzeń. Dodatkowy serwis obejmuje transport zarządzany GPS oraz magazynowanie, oprzyrządowanie czy konsolidację silników.
za info Kuehne Nagel

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.