Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstaje europejska aukcja zapasów magazynowych

W listopadzie tego roku ruszy europejska platforma internetowa - StockonDeals.com, na której będzie się odbywać handel zapasami magazynowymi żywności i artykułów DIY (do-it-yourself). To pierwszy serwis internetowy łączący profesjonalnych dostawców oraz nabywców B2B z różnych państw Europy i ułatwiający handel nadwyżkami komercyjnymi. Udział w licytacji ofert jest bezpłatny dla zarejestrowanych firm, które ponoszą jedynie koszty transakcyjne.

StockonDeals jest prostym narzędziem do zakupu i sprzedaży nadwyżek magazynowych, przeznaczonym dla profesjonalistów reprezentujących działy sprzedaży i zaopatrzenia hurtowni, detalistów oraz innych podmiotów z branży gastronomicznej i DIY. – Podczas gdy większość nowych przedsięwzięć w Europie inspirowanych jest przez nowe technologie, StockonDeals wykorzystuje je, ale powstanie platformy wynika wprost z potrzeb rynku. Bazując na obszernym doświadczeniu założycieli serwisu, doskonale rozumiemy kluczowe zagadnienia związane z procesem handlu zapasami, ułatwianiem ich sprawnego, wydajnego i bezpiecznego przepływu. Pozyskaliśmy już około 20 firm z kilku krajów Europy, zainteresowanych sprzedażą lub zakupem za pośrednictwem StockonDeals – powiedział Thomas B. Olsen, prezes zarządu StockonDeals ApS., właściciela serwisu.

Rejestracja na StockonDeals.com oraz dostęp do platformy dla jej użytkowników są zawsze bezpłatne. To pozwala sprzedawcom na wprowadzenie towarów na aukcję, a nabywcom przeglądanie ofert i udział w licytacji bez jakichkolwiek kosztów. Strony poniosą jedynie opłatę transakcyjną wynoszącą stały procent od sprzedaży, z góry wliczoną w cenę oferowanych zapasów magazynowych. – „Na początku platforma skupiać będzie przedstawicieli branży spożywczej i tzw. DIY. Docelowo chcemy rozszerzać ofertę także na inne sektory rynku” – dodaje Thomas B. Olsen. Serwis internetowy www.stockondeals.com został już uruchomiony i jest dostępny do wstępnej rejestracji przez  potencjalnych sprzedawców i odbiorców.

Sprzedaż nadwyżek magazynowych
Efektywne zarządzanie nadwyżkami magazynowymi ma kluczowe znaczenie – zwłaszcza w przypadku artykułów spożywczych, których termin przydatności jest ograniczony. StockonDeals umożliwia przyspieszenie sprzedaży nadmiernych zapasów sprawdzonym nabywcom. Dla sprzedawców oznacza to szybką płatność, uwolnienie ulokowanego kapitału, a w efekcie maksymalizację przychodów i zmniejszenie kosztów sprzedaży lub niszczenia nadwyżek magazynowych, a przy tym unikanie potencjalnych konfliktów w kanałach dystrybucji.

Atrakcyjne oferty zakupu
StockonDeals gwarantuje nabywcom bezpieczne i niezawodne dostawy produktów w konkurencyjnych cenach, a także dostęp do specjalnych ofert i rabatów. Użytkownicy serwisu mają do wyboru szerokie i zróżnicowane portfolio nadwyżek magazynowych, których poszukują lub które mogą stanowić źródło inspiracji do rozwijania oferty swojej firmy. Transakcje odbywające się za pośrednictwem platformy StockonDeals zapewniają bezpieczeństwo wpłaconych środków.

O StockonDeals:
StockonDeals to cyfrowa, europejska platforma handlowa, która łączy kupujących oraz sprzedających nadwyżki magazynowe, ułatwiając szybki i bezpieczny przebieg transakcji, dzięki wykorzystaniu internetowego formatu aukcji. Użytkownikami platformy są europejscy producenci, hurtownicy i sprzedawcy detaliczni z branży spożywczej i DIY. Właścicielem serwisu jest prywatna firma z siedzibą w Aarhus w Danii, rozwijająca się w oparciu o środki z UE i dotacje krajowe na innowacje. Prezesem zarządu jest Thomas B. Olsen, który wcześniej związany był z Nordic Sugar, a funkcję dyrektora zarządzającego pełni Birthe Udsen, posiadający międzynarodowe doświadczenie menedżerskie w przemyśle spożywczym.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.