Dodaj ogłoszenie o pracy


Szkoła ecodrivingu nauczy cię jak zaoszczędzić 10l paliwa/100 km

Do 10 litrów mniej paliwa na 100 km może wynosić średnie spalanie kierowcy, który przeszedł kurs ecodrivingu czyli ekonomicznej i ekologicznej jazdy. Przekonały się o tym już pierwsze firmy transportowe, które skorzystały z darmowych szkoleń prowadzonych w ramach kampanii społecznej Green Drive. W ich przypadku wydatki na paliwo spadły nawet o kilkanaście procent. 

Idea ecodrivingu jest już bardzo popularna na Zachodzie. W Polsce dopiero zyskuje na znaczeniu i coraz więcej firm przekonuje się, że warto przeszkolić swoich kierowców. Jak się okazuje, dzięki takim kursom, firma może w szybkim czasie sporo oszczędzić na paliwie (patrz – infografika). Aby pomóc firmom transportowym zredukować wydatki na paliwo oraz - poprzez zmniejszenie emisji CO2 - pozytywnie wpłynąć na środowisko, powstała kampania społeczna Green Drive (www.green-drive.eu). Firmy biorące udział w akcji mogą skorzystać z darmowych szkoleń oraz materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie akcji. 

- W naszej firmie zwracamy uwagę na normy spalania. Jednak wcześniej nie interesowaliśmy się ecodrivingiem. Teraz wiemy, że warto. Zaangażowaliśmy się w akcję Green Drive i byliśmy jedną z pierwszych firm, w której kierowcy zostali przeszkoleni z ekonomicznej jazdy. Obniżyliśmy normę spalania o ok. 7 litrów na 100 km, co przyniesie nam spore oszczędności w niedługim czasie - mówi Marcin Bobik, właściciel  firmy transportowej Express Botam z Wrocławia.  

Aby skorzystać ze szkoleń i materiałów w ramach kampanii Green Drive, wystarczy zarejestrować swoją firmą na stronie: www.green-drive.eu. Udział w akcji jest darmowy. Kampania Green Drive jest prowadzona przez Fundację Trans.org. Realizowane przez nią projekty – Rzetelny Przewoźnik czy wspomniany wcześniej Green Drive – pomagają firmom transportowym w codziennej działalności. Więcej na stronie www.trans.org.

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.