Dodaj ogłoszenie o pracy


Czeska Kouzelna Almara przechodzi na paczkomaty InPosta

Umowa zakłada rozlokowanie Paczkomatów InPost w miejsce terminali, z których dotychczas korzystała Kouzelna Almara. Ofensywa zakłada uruchomienie minimum 150 maszyn w tym kraju.Operator zautomatyzowanych terminali pocztowych Kouzelna Almara rozpoczął współpracę z IN TIME – strategicznym partnerem InPost. Umowa zakłada rozlokowanie Paczkomatów InPost w miejsce terminali, z których dotychczas korzystała Kouzelna Almara. Ofensywa zakłada uruchomienie minimum 150 maszyn w tym kraju.

InPost wdraża Paczkomaty na terenie Czech w modelu „na wyłączność”. Dynamiczny rozwój sieci Paczkomatów InPost możliwy jest dzięki współpracy z IN TIME. W ramach nowej umowy zawartej przez strategicznego partnera InPost, terminale, z których do tej pory korzystała Kouzelna Almara, zostaną zastąpione innowacyjnymi Paczkomatami InPost. Czeska spółka wymieni w ten sposób swoją całą sieć, liczącą 15 urządzeń w Pradze, umożliwiających użytkownikom samodzielne odbieranie i nadawanie przesyłek, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Najnowsza wersja Paczkomatu InPost na czeskim rynku zaoferuje klientom możliwość jeszcze szybszego odbierania przesyłek za pomocą QR kodu. Dzięki zaawansowanej integracji urządzenia z mobilnymi aplikacjami oraz technologią CodeWise, czas operacji zostanie skrócony o ponad połowę – z 15 do 7 sekund.

Grupa Integer.pl prowadzi obecnie największą w historii spółki zagraniczną ekspansję paczkomatów. Czeska ofensywa spółki zakłada docelowo rozlokowanie minimum 150 paczkomatów, z czego już około 100 maszyn zostanie wdrożonych do końca 2013 roku. Dotychczas polski operator uruchomił na terenie Czech 60 terminali do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek.

źródło:Inpost

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.