Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben na otwarcie nowej części centrum logistycznego w Lublinie

11 września 2013 r., zarząd Grupy Raben dokonał oficjalnego otwarcia nowego centrum logistycznego, spółek Raben Polska i Fresh Logistics,  w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 34. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządu regionalnego, klienci Grupy Raben z regionu lubelskiego i wschodniej Polski oraz managerowie spółek Grupy Raben i dziennikarze.
 
- Położenie Lublina w pobliżu granic  z Białorusią, Ukrainą i Słowacją oraz u zbiegu głównych dróg, tj. części międzynarodowej drogi Berlin - Warszawa - Kijów czy planowanej trasy tzw. Via Carpathia, daje możliwości realizacji projektów typu cross-border. Z tej przyczyny Lublin stanowi ważny punkt na logistycznej mapie Polski i naszej mapie oddziałów - mówił podczas otwarcia Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
-  Widzimy ogromny potencjał dla branży transportowo-logistycznej w mieście, dlatego dążymy do sukcesywnej modernizacji traktów istotnych dla branży. Przykładem może być ulica Mełgiewska, prowadząca do obwodnicy i Portu Lotniczego. Tereny wokół niej są doskonałą lokalizacją dla działalności logistycznej, zaś modernizacja jeszcze bardziej zaktywizowała gospodarczo przylegający do niej obszar. Cieszę się, że władze Grupy Raben podjęły decyzję o rozwoju firmy w Lublinie.- powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Warto dodać, że centrum logistycznym Raben Polska w Lublinie zarządza kobieta p. Stefania Bondos dyrektor regionu Raben Polska w Lublinie, która od samego początku tworzyła i rozwijała ten oddział firmy. 
...

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.