Dodaj ogłoszenie o pracy


PCC Intermodal zwiększa liczbę połączeń z Rotterdamem

Sieć regularnych połączeń intermodalnych spółki PCC Intermodal stale się rozwija, jeszcze niedawno firma miała w swojej ofercie 3 regularne pociągi łączące Rotterdam z polskimi terminalami przeładunkowymi. A jeszcze w tym roku, po uruchomieniu terminalu w Kutnie, firma planuje zwiększyć ilość połączeń z Holandii, by docelowo - podobnie jak z portów niemieckich, czy Trójmiasta -  zapewnić codzienny serwis. Dzięki dynamicznym działaniom i odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez rynek, spółka gwarantuje wysokiej jakości, szybki i konkurencyjny cenowo serwis transportu ładunków kontenerowych wewnątrz Europy. Przez blisko 3 lata realizacji połączeń z Rotterdamem, firma przewiozła na tej trasie ok. 32 tys. kontenerów. Od dwóch lat spółka jest beneficjentem programu Marco Polo 2 w ramach dwóch projektów:
- Rotterdam Krzewie Express (RKE)
- Northern Germany - Western Poland (NG-WP)
Marco Polo to europejski program poświęconym zrównoważonemu transportowi towarowemu. Ma na celu zmniejszenie zatłoczenia europejskich dróg przy wykorzystaniu alternatywnych środków transportu, takich jak kolej, żegluga bliskiego zasięgu oraz drogi wodne śródlądowe.
Firma jako lider transportu intermodalnego w Polsce, inwestor nowoczesnego terminalu w Kutnie (centralna Polska) realizuje strategię budowy spójnej sieci połączeń intermodalnych w oparciu o nowoczesną infrastrukturę terminalową. Od 6 lat promuje w Polsce połączenia intermodalne (transport kolejowy + drogowy) z sukcesem zwiększając z roku na rok ilości ładunków przewożonych tą metodą.
(źr. PCC Intermodal, www.pccintermodal.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.