Dodaj ogłoszenie o pracy


Klienci Poczty chcą być bardziej samodzielni

Klienci Poczty Polskiej chcą być bardziej samodzielni. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród uczestników XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju, którzy odwiedzili zaprezentowaną tam modelową placówkę Poczty Polskiej. Wyniki te potwierdzają wcześniejsze badania zrealizowane przez firmę badawczą MillwardBrown.

Wygląd nowych placówek Poczty Polskiej oceniono na poziomie bardzo dobrym i raczej dobrym (74 proc. i 26 proc.). Ponad połowa respondentów (52 proc.) za ich największy atut uznała brak tradycyjnych okienek w placówce i możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikiem Poczty Polskiej. Doceniane były także możliwość samoobsługi (32 proc.), m.in. poprzez wprowadzenie modułu do samodzielnego nadawania listów i paczek.

– Za sprawą nowych technologii w zachowaniach konsumenckich dokonuje się ogromna zmiana. Klienci usług masowych chcą być coraz bardziej samodzielni, niezależni, z nieograniczonym dostępem do usług. Dostawcy muszą dopasować do tego swoje strategie – mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej S.A. odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Odwiedzających modelową placówkę pytano także o ocenę możliwości wprowadzenia rozwiązań z zakresu e-government, nad którymi obecnie pracuje Poczta Polska. 88,7 proc. badanych jest zainteresowanych uzyskaniem w placówce Poczty Polskiej dokumentów z rejestrów centralnych, takich jak KRS, KRK czy Urząd Skarbowy.

Ankietę oceniającą nowy wizerunek Poczty Polskiej przeprowadzono podczas XXIII Forum Ekonomicznego w dniach 3-4 września 2013 r. Wzięły w nim udział osoby, które odwiedziły mobilną placówkę Poczty Polskiej.

Podobne pozytywne opinie dot. zmian zachodzących w spółce wyrazili klienci Poczty w badaniu przeprowadzonym w I kwartale br. przez MillwardBrown. Na pytanie o nową placówkę ponad 9 na 10 pytanych oceniło ją pozytywnie, z czego „bardzo dobrze” (69%), a „dobrze” (27%). Ponad połowa (51%) wysoko oceniła jakość obsługi: brak kolejek, szybką, profesjonalną oraz miłą obsługę.

za info Poczta Polska

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.