Dodaj ogłoszenie o pracy


500 miejsc pracy w fabryce chłodziarek we Wrocławiu

Grupa Fagor, do której należy firma FagorMastercook oraz Haier stworzyły spółkę join venture, która będzie nadzorować budowę i rozwój nowej fabryki chłodziarko-zamrażarek we Wrocławiu.

Inwestycja warta 56 mln EUR ma na celu zdobycie dominującej pozycji w Europie, w wolno stojącym sprzęcie AGD.
W ramach spółki join venture, należącej w 51% do Haier, w 49% do Fagor, firmy zainwestują w polską fabrykę. Docelowo na inwestycję może być przeznaczonych 70 mln EUR. Zakończenie budowy fabryki i uruchomienie produkcji zaplanowane jest na czerwiec następnego roku. Planowane jest zatrudnienie 500 osób, a w perspektywie pięciu lat – 700 osób. Rekrutacja rozpocznie się jeszcze we wrześniu br.

Nowa fabryka zajmie teren 72 tys. mkw., sam budynek – 34 tys. mkw. Oprócz fabryki lodówek FagorMastercook posiada we Wrocławiu fabryki: sprzętu kuchennego i pralnictwa, a także showroom o powierzchni 600 mkw.
FagorMastercook jest jednym z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego w Polsce. Firma oferuje pełen asortyment urządzeń AGD: płyty grzewcze, piekarniki, pralki, zmywarki, kuchnie, okapy, chłodziarko-zamrażarki. Od momentu kiedy FagorMastercook (ówczesny Wrozamet) w 2002 r. wszedł w skład hiszpańskiej Grupy Fagor, zyskał dostęp do know-how, jak również duży potencjał finansowy i produkcyjny.
FagorMastercook S.A. wchodzi w skład Grupy Fagor należącej do największej na świecie grupy kooperacyjnej Mondragón Corporación Cooperativa. Grupa Fagor obecna jest w ponad 100 krajach na 5 kontynentach, ma 16 własnych fabryk. W swojej ofercie ma prawie 1000 produktów AGD.

źródło: Fagor

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.