Dodaj ogłoszenie o pracy


Po roku od przejęcia, Apreo Logistics zmienia nazwę na C.H. Robinson

C.H. Robinson Worldwide, Inc., globalna firma logistyczna zakończyła proces rebrandingu spółki Apreo Logistics, która dalszą działalność będzie prowadzić jako C.H. Robinson. Przypomnijmy C.H. Robinson nabył Apreo Logistics we wrześniu 2012 roku.
 
Założona w czerwcu 2007 roku firma Apreo oferuje usługi przewozu drogowego, w tym przewozu kontenerowego, przewozu z kontrolą temperatury oraz przewozu substancji płynnych i sypkich, oraz drobnicy. Ofertę uzupełniają usługi magazynowe oraz transportu lotniczego i morskiego. Apreo wzbogaciło portfolio C.H. Robinson o ponad 300 pracowników i 2000 klientów, uzupełniając światową sieć 275 przedstawicielstw, w których ponad 11 tys. pracowników obsługuje ponad 42 tys. klientów.
 
- Ta udana integracja rozszerza obecność firmy C.H. Robinson w Europie i pomaga nam osiągnąć cele, wzmacniając nasze możliwości w podstawowym obszarze działalności, i w dalszym ciągu dywersyfikując ofertę, co przyniesie korzyści naszym europejskim i światowym klientom – powiedział Bryan Foe, prezes Robinson Europe.
 
Firma C.H. Robinson rozpoczęła działalność w Europie 20 lat temu od nabycia udziałów w Transeco, francuskim przewoźniku drogowym. Od tego czasu firma zbudowała sieć 51 przedstawicielstw i zatrudnia w Europie ponad 1000 pracowników, co zapewnia jej pozycję jednego z czołowych spedytorów w regionie. Od lipca 2012 roku firma C.H. Robinson nabyła Apreo oraz otworzyła biura w Rotterdamie w Holandii i Stambule w Turcji. Powołała też Bryana Foe na stanowisko prezesa na Europę. 
 
(źr. C.H.Robinson)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.